Druga liga Sjever: Martinčić nezaustavljiv za Virje, Labradi vrijedna pobjeda

U šestom kolu Druge muške lige Sjever svoju drugu pobjedu je ostvarila Labrada protiv vrlo dobre Virovitice, u možda jedinom izjednačenijem susretu ovog kola. Radnik je na krilima sjajnog Ivana Martinčića porazio mladu ekipu Podravca iz Virja, dok je Bjelovar rutinski riješio Koprivnicu. Stjepan Kranjčec je s 31 poenom vodio Međimurje prema pobjedi protiv Ivančice.

Virovitica u izjednačenoj utakmici nije uspjela pobijediti kod Labrade u Vrbovcu. Domaćinu su pripale parne četvrtine, a gostima neparne. Na sreću Labrade, oni su svoje dionice dobivali s nešto većom razlikom i na kraju slavili. Špiček je ubacio 26 poena u pobjedi, dok gostima nije bilo dovoljno ni pet trica Vajagića koji je završio sa sveukupno 21 košem.

Križevčani su susret protiv druge ekipe Podravca prelomili u drugoj četvrtini koju su dobili 27:9. Kroz cijeli susret nezaustavljiv je bio Radnikov centar Martinčić koji je ubacio 23 poena, a zabio je i tricu koja je podigla publiku na noge. Gostima nije pomogao niti Marko Hrženjak koji je kasnio na susret. Ipak, nakon prve četvrtine se činilo kako Virovci imaju šanse s obzirom da su dva vrlo bitna igrača Radnika imali problema s osobnim greškama te su ih mijenjali kadeti. Nažalost, tu šansu nisu iskoristili, ali treba pohvaliti i hrabre mlade Križevčane koji su ostavili vrlo dobar dojam i nisu se dali prestrašiti.

Bjelovar je dominirao kroz cijeli susret protiv Koprivnice koja i dalje traži kemiju unutar ekipe. Tome im u prilog ne ide ni igra Zorana Jančijeva od kojega se očekivalo više uoči sezone, nažalost bori se s ozljedama i još nije “onaj pravi”. Konstantni su kapetan Beljan i Martin Vedriš koji svaki susret ubacuju najviše poena svoje momčadi, ali čini se da problem leži u obrani Koprivnice koja nakon Podravca prima najviše poena u ligi. Bjelovar i dalje stoji na drugom mjestu te izgledaju sve bolje iz susreta u susret.

Nakon odlične prve četvrtine Međimurja, Ivančica se u iduće dvije potpuno vraća u utakmicu. Na ulasku u posljednjih 10 minuta ekipa iz Čakovca se ipak uozbiljila i rutinski privela susret kraju. Sjajan je bio Kranjčec s 31 poenom, ali i Drk koji je ubacio pet trica. Domaćina su predvodili Smontara i Rožman s 15 koševa, a kako je bilo za očekivati od ekipe Ivančice, bili su tricaški raspoloženi na svom terenu. Pet njihovih igrača je ubacilo sveukupno devet trica.