Druga liga Sjever: Podravac blizu iznenađenja, Međimurje bez poraza

Završen je prvi dio sezone Druge muške lige Sjever. Međimurje nakon sedam utakmica ne zna za poraz, a prati ga Bjelovar. Radnik je vezao tri pobjede koje su ga pozicionirale na treće mjesto.

Labrada je vrlo dobro krenula u utakmicu s Međimurjem, ali domaćin već u sljedećih deset minuta igra ozbiljnije i dobiva četvrtinu 21:5. To vodstvo im je bilo dovoljno da održe do kraja susreta i upišu svoju sedmu pobjedu. Juras je za pobjednike ubacio 18 poena, Horvat 12, Gašparić 11 i Stjepan Kranjčec 10. Kod gostiju Špiček je prednjačio sa 17 ubačaja, a pratili su ga Bašić s 14 te Franjić i Mazalin s 10 koševa.

Zanimljivo je bilo u Koprivnici gdje je domaćin igrao vrlo napet susret s Ivančicom. Činilo se kako će Koprivničanci upisati svoju drugu pobjedu, ali odlična treća četvrtina dečkiju iz Ivanca je bila dovoljna da ih vrati u igru i na kraju upišu bodove. Putar je zabio 23 koševa, a Rožman 15. Kod domaćina su Beljan i Vedriš ubacili 16.

Napeto je također bilo i u Virju gdje je druga ekipa Podravca ugostila drugoplasirani Bjelovar. Svatko bi prije utakmice očekivao ništa manje od lagane pobjede gostiju, ali su se Virovci pokazali kao tvrd orah. Svaki put kada bi se Bjelovarčani malo odvojili domaćin bi se vratio. Na kraju je falilo malo sportske sreće za pravo iznenađenje. Bruno Vrinjanin je za Bjelovarčane ubacio 23 poena, Vito Porobić 18, a Malenica 16. Za mlade domaćine istaknuli su se Križić sa 17, Balatinec sa 16 i Lukčin s 12 koševa.

U zadnjoj utakmici kola Virovitica je bez svog prvog strijelca Vatroslava Goluba poražena od Radnika. Iako je domaćin dobro krenuo u susret, Radnik dominira od druge četvrtine nadalje. Posebno su šuterski raspoloženi bili Marko Jukić i Dominik Nervo koji su za Križevčane kombinirano ubacili 47 poena od čega čak devet trica. Radniku je ovo treća pobjeda zaredom te ih je ona smjestila na treće mjesto Druge muške lige Sjever.

Natjecanje se nastavlja krajem prvog mjeseca, a odlučeno je kako se ipak neće igrati trokružno zbog velikih troškova klubova.