A2 Istok: Drugoplasiranom Belišću poraz u Borovu

Požega je sve bliže naslovu prvaka regije i kvalifikacijama za A1. Ovaj vikend su očekivano slavili u Županji dok je drugoplasirano Belišće poraženo u Borovu.

Belišćani su kod aktualnog prvaka doputovali bez drugog strijelca ekipe Marka Solde, koji će zbog ozljede koljena vjerojatno propustiti ostatak sezone. Presudnu prednost domaćin je ostvario već u prvoj četvrtini i pobjeda nije dolazila u pitanje. Momčad Antuna Katalenića je kraj susreta dočekala sa samo 48 postignutih koševa, ali i s dvije tehničke i isključujuće greške.

Borovčani su u svom sastavu imali četiri dvoznamenkasta, Hrgović i Škrlec upisali su po 12, a Bekavac i Rajšić po 10 poena. Poražene je predvodio Marko Mikulić s 13 ubačaja.

Bez prvog strijelca lige Tomislava Radoša, sada člana Slavije iz Košica, Đakovčani su u Vukovaru tražili iznenađenje. Poveli su s 15:0, ali nakon toga su potonuli i domaćin je već na poluvremenu imao +10. U ne baš kvalitetnom nastavku Vukovarci nisu imali problema da zadrže prednost.

Boris Dugandžić je s 35 poena predvodio Vukovar kojemu je ovo osma uzastopna pobjeda u prvenstvu. Još uvijek mogu ugroziti čak i prvo mjesto Požege, ali uz dva poraza više i predstojeće gostovanje u Grabriku šanse im smanjuje i napuknuće lista njihovog iskusnog razigravača Marka Mandića. Đakovčane je u utakmici držao Antun Hrkač s 26 koševa.

Vodeća momčad lige teže nego što se to očekivalo upisala je bodove u Županji. Domaćin je protiv favoriziranog gosta odlično ušao u utakmicu što je rezultiralo visokim vodstvom. Ipak, u nastavku su stvari sjele na svoje mjesto i igrači Vladimira Englmana su upisali pobjedu.

Bila je to teška i tvrda utakmica koja je odlučena tek pri kraju treće četvrtine. Domaćini su u prvoj četvrtini pogodili pet, a početkom druge još dvije trice te su vodili skoro do poluvremena, međutim mi smo ipak koševima Čališa te tricama Rimca i Pezera do poluvremena uspjeli preuzeti vodstvo, tako da se na odmor išlo s rezultatom 35:41. Drugi dio je započeo boljom igrom i odvajanjem na desetak poena prednosti koju rutinski zadržavamo do kraja. Time je apsolvirana Županja i misli su usmjerene na derbi protiv trećeplasiranog Vukovara koji ćemo ugostiti sljedećeg vikenda u Grabriku” – rekao je za 034portal Nino Abramović, predsjednik KK Požega.

Ante Čališ je ubacio 31 poen, a dobar učinak su imali Krunoslav Rimac i Darko Pezer s po 16. Ivan Stjepanović s 22 ubačaja bio je najistaknutiji član Županje.

Na krilima Dominika Šamije (36) i Marka Karlovića (24), bivših igrača bivšeg A1 ligaša iz Slavonskog Broda, Rekord Tim je nanio i 12 poraz Olimp Inspektu iz Osijeka dok je Osječki sokol (Radojčić 20) slavio protiv mlade momčadi Vrijednosnica. Na zahtjev domaćina, susret Virovitica – Vinkovci je odgođen.

Sedam kola do kraja prvenstva Požega ulazi kao veliki favorit za osvajanje prvog mjesta. Već sljedeći vikend na svom parketu iz konkurencije može izbaciti Vukovar, a i Belišće dočekuje jaki Rekord i u slučaju pobjede Oriovčana momčad iz Zlatne doline već bi se mogla pripremati za A1 kvalifikacije.