A2 Sjever: Nove pobjede vodećih ekipa

U subotu i nedjelju odigrane su utakmice 14. kola A2 lige Sjever.

Vodeći Podravac upisao je u subotu svoju treću uzastopnu pobjedu. Gosti iz Vrbovca dobro su otvorili utakmicu i zatvorili prvu četvrtinu sa prednošću od tri koša. U drugoj četvrtini domaći sastav ubacuje u višu brzinu i “gazi” goste pa na poluvrijeme odlaze sa +18 na svojoj strani.

U trećoj četvrtini domaći igrači povećavaju svoju prednost i definitivno rješavaju pitanje pobjednika. Do kraja utakmice Petar Zrinski samo uspjeva ublažiti poraz na prihvatljivijih -13.

U redovima Podravca najraspoloženiji su bili Karlo Molnar sa 21 i Zvonimir Koščić sa 25 koševa dok je u gostujućem sastavu najviše pokazao Filip Tomić sa 26.

Drugoplasirani Grafičar se nakon poraza u prethodnom kolu opet vratio na pobjedničke staze. U teškoj i ravnopravnoj borbi uspjeli su savladati susjedskog rivala Vindiju iz Varaždina. Igrači Vindije odlično su parirali igri favoriziranih Ludbrežana što je i sam rezultat pokazivao prve tri četvrtine nakon kojih su Varaždinci imali osam koševa prednosti.

Manje od dvije minute prije kraja domaćim igračima još uvijek ostaje nešto od prethodno velike prednosti (76:73), no presingom po cijelom terenu i agresivnom obranom gosti iz Ludbrega provociraju par izgubljenih lopti, isforsirani šut i nekoliko prekršaja što u rezultira serijom 1:11 gostiju za konačnih 77:84.

Kod poraženih su najbolji bili Kristijan Šamarija sa 16 i Jakša Petrović sa 19 poena, dok su kod slavljenika Andrej Bušić i Manuel Novak ugradili 19 odnosno 17 koševa u pobjedu.

Od ostalih susreta najnapetije je bilo u Ivancu gdje je domaća Ivančica slavila protiv Mladosti iz Đurđevca u “gustoj” završnici.

Znali smo da će biti teška i tvrda utakmica. U završnici se odvijala prava drama jer smo u zadnjih 18 sekundi utakmice imali katastrofalan omjer slobodnih bacanja 1:6, ali smo se ipak sretno i spretno izvukli. Sada smo sigurno deveti, a nije isključeno da se domognemo i osmog mjesta s obzirom da nam Križevci bježe samo za jednu pobjedu. Konsolidirali smo se, naši juniori su se uklopili u ekipu, dolaze redovito na treninge i redovan rad mora nam se isplatiti“, izjavio je trener Ivančice Zlatko Manjerović za varaždinski portal aktualno.hr.

Domaće je predvodio Jurica Bigec sa 26, a goste Zoran Jančijev sa 34 koša.