XV. Božićni kup: Heliosu naslov, Cedevita bez medalje

Protekla tri dana u Sportskoj dvorani Dubrava i Osnovnoj školi Mato Lovrak odžan je XV. Božićni kup koji je okupio 16 ekipa iz sedam država. Kroz šest utakmica najuspješnija je bila ekipa Helios Sunsa iz Domžala koja je slavila u finalu nad braniteljem naslova Grosupljem te im tako uzvratila za poraz u kvalifikacijama za turnir (63:53).

MVP turnira te ujedno i najbolji strijelac je Urban Klavžar iz Heliosa, a u petorci turnira su još njegov suigrač Jan Vide, Illay Azran (Maccabi), Gašper Škorjanc (Grosuplje) i Luka Krajnović (Cedevita).

U finalnoj utakmici rezultat je bio neizvjestan gotovo cijelu utakmicu, a Helios se uspio odvojiti tek u trećoj četvrtini koju je dobio 12:18. Imali su igrači Grosuplja priliku za pobjedu ili produžetak 20 sekundi prije kraja kod dva poena zaostatka, međutim Škorjanc gubi loptu lošim dodavanjem i nakon toga radi petu osobnu pogrešku. Klavžar je za pobjedu upisao double-double učinak od 30 poena i 10 skokova, a na drugoj strani Škorjanc također double-double s 18 poena i 12 skokova.

Cedevita nije uspjela držati priključak s atletičnim gostima iz Tel Aviva koji nakon neizvjesne prve četvrtine (13:14) dobivaju druge dvije četvrtine 38:13 i nakon prošlogodišnje srebra ove godine odlaze u Izrael s broncom oko vrata. Azran je upisao 22 poena i 9 skokova, a u redovima Cedevite gdje su svi dječaci dobili priliku tek su Bojan Tišma i Krajnović upisali po 7 poena.

Ostali rezultati:

Za 5. mjesto: Cibona – Spars 38:50 (Vučić 13p 18sk/ Zrno 16p 14sk)

Za 7. mjesto: Partizan – Dubrava 45:37 (Šimić 12p 15sk, Šarenac 11p/ Navratil 12p)

Za 9. mjesto: Crikvenica – Ratgeber Akademija 33:58 (Butorac 8p/ Pifko 14p)

Za 11. mjesto: Dražen Petrović Šibenik – Zagreb 74:62 (Pulić 22p, Kovačić 10p 10sk/ Čurčić Andjel 20p, Zanki 14p 12sk)

Za 13. mjesto: Budućnost – Split 43:48 (Bicić 11p/ Alfirević 17p 17sk)

Za 15. mjesto: Zadar – Kastav 37:35 (Jovančević 15p/ Turk 15p 7sk)