Bostic zatrpao MZT

Košarkaši Zadra slavili su u 14. kolu ABA lige na domaćem terenu protiv makedonskog MZT-a. Odličnom prvom četvrtinom (32:14) Zadrani su praktički riješili utakmicu te zaključili prvi dio sezone u odličnoj formi. Ostatak utakmice bilo je rutinsko odrađivanje posla, a najveće zasluge za nove bodove pripadaju Joshui Bosticu koji je zatrpao Makedonce s čak 38 poena. Zadrani se nakon 14 odigranih utakmica nalaze na odličnom četvrtom mjestu s omjerom 7-7.

ABA liga, 14. kolo, 29. prosinac

Zadar – MZT 105:80 (32:14, 23:27, 25:21, 25:18)

(Bostic 38, Knowles 18, Špralja 13 – Minchev 17, Lalić 16, Mavra 16)

Zadrani su odlično krenuli. Prvi, a i posljednji, neizvjesniji rezultat bio je 10:6 za domaćine. Nakon toga uslijedila je maestralna prva četvrtina gdje su izabranici Aramisa Naglića pobjegli na plus 20 koševa razlike. Rezultat nakon toga više nije dolazio u pitanje. Najviše što su gosti uspjeli zaprijetiti jest smanjivanje zaostatka na plus devet u par navrata tijekom druge dionice. Vrijedi svakako istaknuti najbolju utakmicu Joshue Bostica u dresu Zadra koji je utrpao čak 38 poena (8/12 za tri) Makedoncima.

Drugo poluvrijeme bilo je samo odrađivanje posla. Zadar je u stilu zaključio godinu i potvrdu odlične forme u posljednje vrijeme.

Također, vrijedi istaknuti i solidne partije naših Jure Lalića i Dominika Mavre koji su unatoč porazu ubacili po 16 poena.