Dubrovnik pružio dobar otpor Zagrebu

Zagreb je teže od očekivanog slavio u Dubrovniku i sljedećeg vikenda će u derbi utakmici prvenstva protiv Kvarnera u Rijeci igrati za prvo mjesto u A1 ligi.

[rezultat id=94]

Najveću pažnju prije ove utakmice privlačila su ABA pojačanja. Ivan Mikulić je Zadar zamijenio Dubrovnikom, a Marko Car će domaće utakmice umjesto u dvorani Doma sportova igrati u Trnskom. Već u prvoj utakmici je jasno da su to igrači koji spadaju u vrh kvalitete ove faze Prvenstva Hrvatske, s tim da je Mikulićevo dovođenje bitno pojačalo fenjeraša s juga Hrvatske, dok će Car nastojati nadoknaditi odlazak Michael Perry Jamesa koji je u jesenskom dijelu imao prosjek od 19 koševa po utakmici.

Dubrovčani su odlično krenuli u utakmicu, poveli su 10:0 i imali vodstvo od 14 poena razlike. Nakon 22:10 Mravi rade seriju od 17:0 i prelaze u vodstvo. Gospari, ponajviše zahvaljujući odličnom Mikuliću, na poluvrijeme odlaze s prednošću od 39:36.

U nastavku se momčadi izmjenjuju u vodstvu, a utakmica se lomi u 35 minuti kada pri vodstvu Dubrovnika od 67:66 Petar Babić pogađa tricu, a nakon toga s dva koša Matije Poščića i četiri Ante Krapića Zagrebaši odlaze na 74:67. Ponovno je preko Marka Prolete i Mikulića Dubrovnik smanjio na dva poena i bio na pragu novog preokreta, ali s četiri vezana koša Car i dva Krapića Zagreb odlazi na devet koševa prednosti i rutinirano privodi utakmicu kraju.

Ante Krapić je bio prvo ime Zagreba, postigao je 33 poena uz odličan šut za dva poena (11/13), i za jedan (11/12). Dobru igru je pružio i Car koji je u svojoj prvoj utakmici u žutom dresu postigao 23 poena te Juraj Segarić, mladi igrač zaštićenog godišta, s učinkom od 12 poena i 7 skokova.

U sastavu Dubrovnika najbolju igru je pružio Mikulić. za 39 minuta postigao je 30 poena (za 2 8/9), upisao 4 asistencije i imao 11 pretrpljenih faulova uz valorizaciju 32.

Dubrovniku ovaj poraz rezultatski ne znači ništa, jasno je da će Zagreb igrati Ligu za prvaka, a bodovi s tim klubovima se ne prenose u Ligu za ostanak. Međutim, dobar otpor Zagrebu puno će im značiti za sljedeće utakmice u kojima će pokušati podebljati bodovno stanje. Ipak, trener Ivan Vujčić poziva na veliki oprez:

Ne treba nam sad nikakva euforija zbog dobre igre protiv Zagreba jer mi smo ovu utakmicu izgubili, a jedan Zabok je Zagreba dobio s 25 razlike. Isto tako, niti ako izgubimo u Križevcima sljedeće kolo, ne treba raditi dramu. Ponavljam, još je dosta do kraja. Stoji, dolaskom Mikulića dobili smo puno na poziciji organizatora igre, a tu smo do jučer bili najtanji. Nadam se kako će on podići svojim igrama ostale, a kako će mu oni dati još više ruke u sljedećim utakmicama te ako se to dogodi onda ne bi trebali imati problema ostvariti najvažnije, izboriti ostanak u A-1 ligi“, rekao je Vujčić za dubrovacki.hr.