Dubrovniku novi udarac

U petom kolu Lige za opstanak košarkaši Križevaca očekivano su pobijedili Dubrovnik i upisali 7. ovosezonsku pobjedu.

Križevci – Dubrovnik 91:73 (20:21, 44:47, 72:59)

Prvih osam minuta niti jedna ekipa nije uspjela napraviti veću prednost. Dino Jakoliš daje gostima prednost 14:21, ali Križevci se s dvije trice ponovno vraćaju na minimalan zaostatak. Ista priča bila je i u drugoj četvritini kada Dubrovnik odlazi na 22:31 i ne uspjeva zadržati to vodstvo. Križevci su uspjeli povesti, no Dubrovnik ipak ima 3 poena prednosti prije drugog djela utakmice.

Nakon odmora iz svlačionice izlazi potpuno druga domaća momčad. Križevci otvaraju četvrtinu 17-4 i odlaze na deset poena prednosti. Dubrovčani ipak nisu uspjeli napraviti preokret kakav su napravili domaćini i u posljednji dio ulaze s 15 poena zaostatka. Križevčani su zadržali svoju prednost do kraja, uspjeli su otići i na preko 20 poena prednosti i odnijeti važnu pobjedu.

Patrick Rembert s 19 poena i Marin Zrnić sa 17 predvodili su Križevčane s klupe pred 200 gledatelja, a Stipe Režić ubacio je 29 za goste.

Dubrovnik je tako ostao na samo jednoj pobjedi, a Križevčani ostaju u borbi za 3. i 4. mjesto.