A1: Đuri Đakoviću slavonsko-baranjski derbi

U posljednjoj utakmici 15. kola A1 lige sastali su se Đuro Đaković i Vrijednosnice OS Darda, obje su ekipe na omjeru od sedam pobjeda i poraza i s novim bodovima bi zadržali kakve-takve šanse za Ligu za prvaka.

[rezultat id=123]

U slavonsko-baranjski derbi domaćini su ušli oslabljeni neigranjem najboljeg igrača i strijelca Hrvoja Puljka. U prvoj četvrtini vidjeli smo pregršt koševa u kojoj su se malo bolje snašli Brođani. Nakon isteka 10. minute vode 27:26, pritom ubacivši pet trica. Do poluvremena ništa novo, obje ekipe su se izmjenjivale u minimalnom vodstvu, a na predah se odlazi s neriješenim rezultatom 42:42.

U redovima domaćih prednjače Toni Brnas i Josip Blaić s 10 poena, dok je kod gostiju najefikasniji Dejan Meznarić sa 17 poena.

Odmah na početku drugog poluvremena Darda prelazi, u vodstvo te u 29. minuti vodi 51:56. Nakon toga domaći su se pribrali i rade seriju 10:0, a u 39. minuti Antonio Bičvić izjednačuje tricom. Odmah u sljedećem napadu Marko Batina također tricom vraća prednost domaćem sastavu za 68:65 što će se pokazati i konačan rezultat.

Domaćine je predvodio Marko Batina sa 17 poena i Marino Šarlija sa 16 poena i 10 skokova. Kod gostujućeg sastava najefikasniji je bio Dejan Meznarić s 21 poenom.

Đuro Đaković ovom pobjedom učvrstio se na petom mjestu s omjerom 8 pobjeda i 7 poraza, dok Darda zauzima šesto mjesto s omjerom 7 pobjeda i 8 poraza.