Đuro Đaković osvojio Osijek

Đuro Đaković je pobjedom protiv Osječkog sokola osvojio pobjednički pehar trećeg Memorijalnog turnira Dražen Pešić Drlja koji se održava u spomen na trenera koji je svoju uspješnu karijeru započeo u rodnom gradu na Dravi.

Osječki sokol – Đuro Đaković 72:87 (19:18, 38:34, 53:57)

Osječki sokol: Tucaković, Price 19 (10sk), Šarac 4, Budimir 7, Brnas 4, Madunić , Raič 13, Helbich 13, D.Radoš 2, Egerić-, T. Radoš 6, Klarica 4.
Đuro Đaković: Šarlija 10, Batina 18, Rimac 20, Massamba 15, Živković , Šamija, Toroman 11, Kljaić 2, Bjegović-, Baković 6, Matasović 2, Blajić 3.

Iako rezultat sugerira laganu pobjedu Brođana, to na parketu nije izgledalo tako. Igrači Zorana Helbicha su u drugoj četvrtini imali prednost od devet poena, a u petoj minuti treće četvrtine još su vodili s 49:47. Tada  gosti rade seriju od 11:0, da bi četvrtina ipak završila s tijesnim vodstvom gostiju iz Slavonskog Broda (38:34). Ipak, pokazalo se da su trenutno igrači Krunoslava Krajnovića kompletniji i da imaju više utakmica u rukama. Poslijednju četvrtinu su igrali agresivnije, dobili su je s 30:19, i tako postali prvi hrvatski klub koji je osvojio ovaj memorijal.

Utakmica je bila prava pripremna, s puno pogrešaka na obje strane. Osječani su za razliku od Brođana  odigrali manje utakmica pa je vjerojatno i to razlog čestih rotacija kod domaćina.

I brojke potvrđuju tvrdu utakmicu. Bile su samo tri promjene vodstva i tri izjednačenja.  Sedamnaest minuta su Sokoli imali prednost, a Brođani 21. Početnih sedam minuta i posljednjih 14 je pripalo Brođanima, a  Osječani su do 14 minuta prije kraja uglavnom  kontrolirali utakmicu. Pobjednici turnira (62% za dva) imali su bolji postotak šuta od domaćina (51 za 2, 22% za 3), i manje izgubljenih lopti (11 prema 19).

Kao i u prošlim utakmicama Krunoslav Rimac (20) i Marko Batina (18) su bili najučinkovitiji kod Brođana. Dobru utakmicu odigrao je i novo pojačanje  Bryce Massamba koji je u  26 minuta upisao 15 poena i osam skokova kao i Denis Toroman s 11 koševa.
Kod poraženih Kaimarr Price je upisao double-double učinak, 19 poena i 10 skokova, a solidni su bili Marko Raič i kapetan Osječkog sokola Srđan Helbich sa po 13 ubačaja.

Sloboda  – Kecskemet 58:69 (22:15, 37:29, 46:48)

Sloboda Tuzla: Ibračević 2, Arnautalić 5, Latifagić 3, Džambić 6, Grošić 4, Hujdurović 19, Zekavičić 9, Andelija 7, Pejić 3.
Kecskemet KSE: Mat. Pongo 5, Mar. Pongo 11, Bencze 11, Meszaros 5, Hegedus 15, Jakab 3.

U utakmici za treće mjesto mađarski drugoligaš Kecskemet pobijedio je BiH drugoligaša Slobodu iz Tuzle rezultatom 69:59. Tuzlaci su vodili skoro 24 minute, ali Mađari bolje igraju u završnici, manje griješe, te zasluženo osvajaju treće mjesto.

U sastavu pobjednika dvoznamenkasti su bili  Maté Meszaros (19), Gergely Hegedus (15), Zoltan Bencze i Martin Pongo (11), a kod poraženih samo Nermin Hujdurović (19).

Najbolji strijelac turnira je Maté Meszaros  (Kescskemet) s 38 poena, a  Bryce Massamba (Đuro Đaković) sa 16 skokova je najbolji skakač.