Đuro Đaković prekinuo niz Bankara

Jolly je porazom od Đure Đakovića učinio zanimljiviju završnicu prvog dijela A1 lige. Šibenčani su propustili priliku pobjeći Đurincima na dvije pobjede i u sljedećem kolu na gostovanju u Sinju mogu ispustiti, do ove subote sigurnu, treću poziciju. S druge strane Brođani su pobjedom u produžetku zadržali realne šanse da igraju nastavak prvenstva s našim najboljim klubovima.

[rezultat id=106]

Domaćin je dobro otvorio utakmicu i koševima Josipa Gulama poveo 4:0. Do kraja četvrtine igra se koš na koš, a Marko Batina tricom u posljednjem napadu postavlja na 22:19 za Đuro Đaković. U nastavku Toni Brnas dalekometnim ubačajem diže prednost na šest poena, no Jolly preko Denisa Vrsaljka i Ronalda Rossa odgovara serijom 7:0 te prisiljava gostujućeg trenera na minutu predaha. Nakon odmora Brođani su se pribrali te zahvaljujući koševima Batine odlaze na poluvrijeme s prednošću od 38:34.

Isti igrač u viskom ritmu nastavlja i u drugom poluvremenu te u 22. minuti odvodi Đuro Đaković na najvećih do tada 36:45. Fenomenalni Ross drži Jolly u igri te svojim 24. poenom u 25. minuti dovodi Bankare nakon dužeg vremena u vodstvo. Sljedeći napad Domagoj Bubalo zakucava uz faul za potpuni preokret i plus četiri za Šibenčane. Josip Blajić tricom u posljednjem napadu treće četvrtine izjednačuje na 59:59.

U posljednjih deset minuta regularnog dijela budi se Mate Mrva te svojim koševima drži Jolly u maloj prednosti. U 38. minuti Brnas odvodi Brođane na 74:76, a nakon toga Mrva ubacuje jedno od dva bacanja. Na drugoj strani Puljko ubacuje oba za 75:78, a Ross u posljednjem napadu ubacuje tricu te odvodi utakmicu u produžetak.

Brođani bolje otvaraju produžetak. Tricama Hrvoja Puljka i Blajića bježe na 80:84. Vrsaljko bacanjem i Ross polaganjem približavaju Jolly na 83:84. Brnas i Marino Šarlija goste ponovno odvode na plus četiri, Ross zabija dvicu za 87:89, a u penal završnici bolje se snalaze gosti i Puljko bacanjima postavlja konačnih 91:98.

Prekinut je pozitivni niz od šest utakmica Šibenčana, a Brođani su im nanijeli prvi poraz u ovoj sezone na domaćem terenu. Đurincima su slavili i u Slavonskom Brodu, također u produžetaka, i u slučaju istog broja bodova biti će u prednosti..

Bez obzira na poraz, Jolly je još uvijek najizgledniji kandidat za treću poziciju jer ima povoljniji raspored od Alkara i Đure Đakovića. Brođanima slijede dvije utakmice protiv dvije prvoplasirane momčadi, a Šibenčanima su nakon Alkara protivnici Križevci, Zabok i Osječki sokol.

Domaće su predvodili fenomenalni Ross (36p, 5a) i Mrva (19p, 12s), a goste Batina (23p, 6s), Brnas (22p, 9s), Šarlija(19p) i Puljko (18p).