Budućnost i Olimpija upisali važne pobjede

Zmajčeki su u 19. kolu ABA lige upisali važnu pobjedu protiv vodeće Igokee. Podgoričani su također upisali važnu pobjedu protiv Krke. Tako su obje momčadi poboljšali svoje izglede za odlaskom na final four.

[rezultat id=320]

Gosti su bolje otvorili susret i već nakon devet minuta igre se odvojili (10:17), što su do kraja četvrtine i sačuvali. U nastavku druga priča, bude se domaćini i serijom preokreću prednost gostiju, a do kraja poluvremena prelaze i u vodstvo (37:34).

U drugom dijelu nastavljaju gdje su stali i u 27. minuti vode 50:41. Gosti se pak do kraja vraćaju u igri i do kraja četvrtine tope prednost Olimpije. Trećina završava s 52:48 za domaćine.

U zadnjoj dionici domaćini ponovno okreću igru u svoju korist i ostvaruju dvoznamenkastu prednost (60:50). Do kraja su mirno utakmicu priveli kraju, završilo je s 69:63 za Union Olimpiju.

Najbolji u redovima pobjednika bili su Dino Murić s 20 poena i Klemen Prepelič sa 17 poena. Kod Igokee su najučinkovitiji bili Corsley Edwards s 13 i Branko Jorović s 12 ubačaja.

[rezultat id=324]

Domaćini su ušli opuštenije u susret, moglo bi se reći ušli su u susret misleći da imaju unaprijed upisani pobjedu. Tako da gosti to jako dobro koriste i nakon uvodnog ispitivanja snaga preuzimaju inicijativu i polako se odvajaju.

U nastavku se bude domaćini i ubacuju i višu brzinu pa nakon svega tri minute igre brzo se vraćaju u egal. Do kraja četvrtine se Podgoričani uspijevaju i odvojiti.

U nastavku su uspješno održavali prednost, no gosti su do kraja četvrtine uspjeli malo smanjiti na prihvatljiviju razliku.

U posljednjoj dionici domaćini su dosta dobro održavali vodstvo. Krka se u par navrata uspijevala približiti (59:55 i 61:57), ali više od toga nisu mogli i Podgoričani su do kraja mirno utakmicu priveli kraju.

Najefikasniji u redovima Budućnosti bio je Nikola Ivanović s 21 postignutim poenom. Kod gostiju su Jaka Klobučar i naš Jure Lalić bili najraspoloženiji, oba su postigla po 17 poena.