Dynamic svladao Split u sumnjivom produžetku

U sklopu 14. kola Druge ABA lige beogradski Dynamic ugostio je Split. Prvi susret na Gripama otišao je u produžetak u kojem su pobjedu izvukli “Žuti”. Iako je Dynamic doživio mnoge promjene i ovoga puta se očekivao vrlo izjednačen susret.

Druga ABA liga, 14. Kolo, 17. siječnja

Dynamic-Split 88:86 (17:21, 26:20, 11:19, 22:16, OT 12:10)

Stevanović 27, Krstić 18 (9sk), Đurasović 15 ; Širko 18, Kedžo 17 (10sk), Filipović 16,  Scott 15 (6as)

Ivica Skelin mijenja petorku te u vatru od prve minute gura mladog Ivana Vrgoča. Split bolje otvara te dolazi do vodstva 11:4, ali se domaćini brzo vraćaju u egal. U posljednjih dvadeset sekundi ubačajem Filipovića te zakucavanjem Širka “Žuti” završavaju s plus četiri prvu dionicu igre.

Ponovno je Split bolji. Sjajnom igrom Filipovića i kapetana Kedže odlaze na plus osam (33:25) te natjeravaju Mutu Nikolića na minutu odmora. Tada je uslijedio uspon domaćina te se sa tri trica upotpunosti vraćaju, a na kraju poluvremena i preuizimaju prednost.

Treću su četvrtinu Splićani odigrali izvrsno te se vratili u prednost. U posljednjoj dionici igre gosti imaju i deset poena prednosti koji se nažalost tope 10:0 serijom Beograđana. Sami kraj nam je donio potpunu dramu te kada se već činilo da će Dynamic do pobjede Širko donosi Splitu produžetak.

Domaćini imaju četiri poena prednosti, no ponovno se Splićani vraćaju. Ipak, sjajni Stevanović ubacuje svoju osmu tricu. Nakon promenade ispromašivanih slobodnih bacanja Dynamica Splitu je preostalo tri sekunde te je u konfuznoj završnici Filipović promašio tricu za pobjedu.

Nažalost Split je i dalje bez pobjede na gostovanjima, a ovo je treći dramatičan poraz nakon Borca i Krke. Splićani su na omjeru 6-8 te će u sljedećem kolu ugostiti Teodo iz Tivta.