EP U18: Hrvatska i petu utakmicu dominantna

I u petom susretu na U18 Europskom prvenstvu Hrvatska je uvjerljivo slavila. Latvija je pregažena s 20 razlike, a pitanje pobjednika riješeno je već nakon 20 minuta igre.

Latvija – Hrvatska 72:92 (15:29; 32:60; 49:73)

Latvija: Birkans 10, Grinbergs 2, Meznieks 8, Raimo, Cima 7, Lomazs, Krumins 12, Stradnieks 4, Cavars 5, Melderis 5, Avenitis 13, Malmanis 6.
Hrvatska: Kapusta, Filipović 5, Majcunić 4, Badžim, Božić 25, Vučić 3, Slavica 2, Bender 21, Žižić 13 (11 skokova), Jukić, Mazalin 7, Arapović 12.

Izabranici Ante Nazora nisu dali previše prostora Latvijcima za igru. Na poluvrijeme se otišlo s velikih 28 razlike i bilo je samo pitanje s koliko će razlike završiti susret. Luka Božić bio je ponovno neumoljiv i do velikog odmora postigao je 23 poena (trice 5/5), a veliku potporu imao je u Draganu Benderu i Marku Arapoviću.

U nastavku Ante Nazor priliku je dao svim igračima. Prednost Hrvatske se malo istopila, ali bila je prevelika da bi nas protivnik ugrozio. Susret je završen s rezultatom 72:92. Peta je ovo pobjeda u nizu Hrvatske, a koš razlika iznosi nevjerojatnih plus 121. Najbolje su prošli Francuzi koji su poraženi sa samo 17 razlike.

Luka Božić na kraju je ubacio 25 poena, a svestrani Dragan Bender imao je nevjerojatan učinak od 21 poen, 17 skokova i 9 asistencija.

Sljedeći dvoboj je protiv Italije koja je jedina još stopostotna na turniru i odlučit će o prvom mjestu u skupini.