U18: Hrvatska ostala jedina neporažena reprezentacija

Novom pobjedom na U18 prvenstvu Europe, košarkaši Hrvatske ostali su jedina neporažena momčad u natjecanju. Talijani su danas bili dostojan protivnik u prvom poluvremenu, ali hrvatski uragan u trećoj četvrtini popuno ih je uništio.

Hrvatska – Italija 81:65 (19:16; 36:39; 60:43)

Hrvatska: Kapusta, Filipović 5 (4 as), Majcunić 3, Badžim, Božić 13, Vučić 2, Slavica 14 (6 sk), Bender 6 (12 sk, 4 as), Žižić 9, Jukić 2, Mazalin 7 (5 as), Arapović 20 (7 sk).

Italija: Mussini 20 (7 sk), Navarini 2, Severini 2, Rossato 6 (3 ol), Spera 2, Picarelli 2, Tote 5, Cattapan, Flaccadori 18, Mascolo, Nwohuocha 2, Cacace 4 (7 sk).

Prvo poluvrijeme obilježila je izjednačena igra i brojne izmjene u vodstvima obaju reprezentacija, a Italija je na krilima najboljeg strijelca turnira Federica Mussinija i njegovih 11 uzastopnih poena u posljednje tri minute uoči odmora, u svlačionicu otišla s prednošću 36:39. Ali, iz svlačionica kao da nisu izašle iste momčadi. Naši su igrači letjeli terenom, dok su Talijani izgledali kao da prvi puta igraju zajedno, što je rezultiralo sjajnim preokretom i vodstvom naših mladih nada od 60:43 uoči posljednjih deset minuta. Talijani se od ovog šoka nisu uspjeli oporaviti i do kraja susreta naši su momci mirno održavali prednost do konačnih 81:65.

Ovom pobjedom reprezentativci Hrvatske osigurali su prvo mjesto u Skupini E te u četvrtfinalu čekaju četvrtoplasiranu momčad iz Skupine F, a ta utakmica trebala bi se odigrati u petak s početkom u 18.30 sati.

Najbolji naš igrač bio je Marko Arapović s 20 poena i sedam skokova, Nik Slavica dodao je 14 uz šest uhvaćenih lopti, a poen manje od njega ubacio je Luka Božić. Jedini raspoloženi u talijanskim redovima bili su Mussini s 20 koševa i sedam skokova te Diego Flaccadori s 18 ubačaja.