EP U16: Hrvatska bolja od domaćina

U drugom kolu natjecanja po skupinama, Hrvatska je svladala Ukrajinu. Utakmica je bilo vrlo izjednačena, a naši igrači su tek u samoj završnici slomili žilavog domaćina.

Hrvatska – Ukrajina 79:67 (27:24; 41:38; 61:55)

Hrvatska: Skokna 8, Lazić, Dubelj, Bender 13 (11 skokova, 6 asistencija), Kalpić 2, Kumanović, Slavica 26, Zubac 2, Žižić 11 (20 skokova), Čolak, Mazalin 17 (14 skokova, 7 asistencija), Gašpert.
Ukrajina: Starodub, Potapenko, Musiyenko 1, Zotov 8, Marchenko 13, Lunskyi 2, Mykhailiuk 33 (9 skokova), Tkachenko 2, Berozkin 4, Pavlov 4, Shibel, Khytov.

Hrvatska je autoritativno otvorila utakmicu. Već u 6. minuti vode 19:9 i očekivao se lagan posao. No domaćin se nije predao i do kraja četvrtine dolazi na samo minus tri. Rezultat iznosi 27:24 u korist naših igrača. Niti u drugoj dionici Hrvatska nije ispuštala vodstvo, ali se nije uspijevala odvojiti. Na poluvrijeme se odlazi s istom razlikom s kojom se otišlo i na mali odmor, a na semaforu svijetli 41:38.

Odmah na startu drugog poluvremena domaćini su prešli u vodstvo, no Hrvatska ubrzo vraća rezultat u svoju korist i do kraja četvrtine bježi na šest razlike. Nije to bio rezultat koji su očekivali naši igrači, a protivnicima je nudio šansu za veliko iznenađenje.

Manirom rutinera i kako im priliči, nisu dopustili Ukrajincima da se niti jednom približe na manje od tri razlike. Do kraja utakmice su samo povećavali prednost. Maksimalnih dvanaest razlike i konačni rezultat 79:67 je postavio Lovro Mazalin bacanjima.

Za kraj valja istaknuti nevjerojatnu skakačku nadmoć naših igrača koji su uhvatili nestvarnih 61 skok, odnosno 26 više od protivnika. Hrvatska sutra igra utakmicu s Latvijom u 16,30.