EP U16: Još jedan poraz, sutra s Rusima za 11. mjesto

Još jednom je momčad Stipe Bralića imala crnu rupu. U prošloj utakmici je serija 0-17 riješila pitanje pobjednika, a večeras kod 43:40 nisu upisali poen skoro šest minuta. Poraženi su od Grčke i sutra, posljednjeg dana prvenstva, će igrati za 11. mjesto protiv Rusije.

Hrvatska – Grčka 60:64 (21:10,28:30, 40:45)

Ljubičić 14 (11sk), Kotrulja 13, Savić 9, Buljević 8, Čolak 5 (12sk), Uljarević 5, Lazić 3 (12il), Čizmić 3

Dobro su startali naši kadeti, pred kraj prvog dijela je bilo +13 (21:8), a prednost su još držali sve do posljednjih dvadesetak sekundi poluvremena. Slijedi deset minuta egal utakmice do trenutka kada naši zaboravljaju pogoditi koš.

Nije igrao Mate Kalajžić, naš ponajbolji pojedinac na prvenstvu, a njegov izostanak pokušao je nadomjestiti Vuk Lazić s 40 minuta igre. Na kraju je upisao tek tri poena uz šut od 1/12 i 12 izgubljenih lopti. Najučinkovitiji kod nas su bili Krešimira Ljubičić (14p, 11sk) i Luka Kotrulja (13).

U finalu će se sutra sastati Francuska i veliko iznenađenje domaćin Latvija. Francuzi su bili bolji od Turaka, a Latvijci od Španjolaca. Njihov ogled pogledajte u donjem videu.