EP U16 (Ž): Mađarska prejaka, Hrvatska ostala bez borbe za medalju

U četvrtfinalnoj utakmici protiv Mađarske, Hrvatska nije uspjela upisati pobjedu i plasirati se u polufinale. Mađarska je bila bolja rezultatom 75:50.

Hrvatska – Mađarska 50:75 ( 9:21, 18:48, 36:61 )

Hrvatska: Jordanić, Goleš 3, Slošnjak 14, Silov, Stojsavljević 11, Belošević 7, Dojkić 9, Mijatović, Bašić, Kelava, Dobroslavić, Marić 6.

Turska: Dubei 7, Weninger 10, Böröndy 2, Kiss 6, Horváth 4, Toth 4, Aho 4, Solymosi 4, Bach, Nagy 2, Kuttor 23, Studer 9.

Od početka utakmice se vidjela Mađarska dominacija koja do poluvremena postiže 48 poena uz šut 19/33. Hrvatska je također imala puno prilika, ali nažalost samo ih je sedam prošlo kroz mrežu.

U nastavku utakmice naše košarkašice su zaigrale puno bolje te su otvorile treću četvrtinu serijom od 10 uzastopnih poena, ali Mađarsko vodstvo od 30 poena s poluvremena je bilo previše za preokret.

Najefikasnija Mađarska igračica bila je Kuttor koja je postigla double-double učinak od 23 poena i 16 skokova. Hrvatsku je predvodila Slonšjak s 14 poena i 7 skokova.

Mađarska u polufinalu igra protiv Španjolske dok Hrvatskoj ostaje borba od 5. do 8. mjesta.