EP U20: Hrvatska bolja od Francuza

Hrvatska je na U20 Europskom prvenstvu upisala i petu pobjedu u nizu. Večeras je pala Francuska.

Hrvatska – Francuska 63:55 (11:15; 34:22; 42:36)

Hrvatska: Bašić. Marinelli 8, Gulam, Bošnjak 2, Demo, Mavra 8, Brzoja 4, Gabrić 11, Bundović 10, Bačak, Marić 15, Žganec 5.
Francuska: Rozenfeld 9, Lessort 5, Sene 6, Pontens 2, Labanca 6, Bouteille 2, Luwawu, Chassang 12, Dallo 4, Biog, Jaiteh 4, Yabusele 5.

U posljednoj utakmici dana skupine F Hrvatska je slavila protiv Francuske rezultatom 63:55. Kako će se kasnije pokazati, dvoboj je riješen u drugoj četvrtini gdje izabranici Damira Milačića igraju briljantno i ostvaruju prednost od 16 razlike. S plus 12 otišlo se na veliki odmor.

U nastavku vidjeli smo izjednačeni dvoboj gdje su uporni Francuzi bezuspješno pokušavali stići prednost naših. Utakmica je mirno privedena kraju i osigurana važna pobjeda od osam razlike koja nam osigurava jedno od prva dva mjesta u skupini. O našoj sudbini odlučuje dvoboj Francuske i Turske i, naravno, unaprijed upisana pobjeda protiv objektivno slabijih Poljaka koji nemaju šanse za četvrtfinale.

Marin Marić ponovno je bio najefikasniji i upisao je 15 poena. Tomislav Gabrić nadodao je 11, a Filip Bundović 10.

Protivnika u četvrtfinalu je teško predvidjeti jer od šest reprezentacija, možemo igrati protiv njih pet. Odlučujući dvoboji naše skupine igraju se u 20,30.