EP U20: Hrvatskoj slavlje u produžetku

U 2. kolu natjecanja po skupinama na U20 Europskom prvenstvu, Hrvatska je slavila protiv vršnjaka iz Ukrajine. Od samog početka naši su kontrolirali utakmicu i činilo se da idu prema sigurnoj pobjedi. Posljednju četvrtinu izgubili su 15 razlike i neočekivano odveli utakmicu u produžetak, ali su na kraju ipak slavili.

Hrvatska – Ukrajina  ot 77:75 (16:17; 37:27; 58:43; 67:67)

Hrvatska: Pandurić 22, Samac 4, Segarić 6, Kanaet, Buovac 8, Baković 2, Boban 3, Ramljak 8, Madunić, Vlaić 19, Širko 2, Božinović 4.

Ukrajina: Artamonov 16, Zuikov 3, Lutsenko 24, Smyrnov, Shundel 12, Kobets, Tkachuk, Chyvchy-Bashy, Zhukovskyy, Furs 1, Koreniuk 15, Zagreba 4.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenom tonu, igralo se koš na koš. Na koncu su malo uspješniji bili Ukrajinci te ju zaključuju s minimalnom prednošću, 16:17.

Ukrajinci su do 14. minute uspješno odolijevali hrvatskom pritisku. Tada naši rade seriju 11:0 i odvajaju se na velikih +10. S tom se prednošću ujedno i odlazi na poluvrijeme. U 37 poena, Luka Pandurić ugradio je 13.

U trećoj dionici naši su još dodatno podigli prednost na 15 razlike i činilo se da pobjeda neće doći u pitanje. Nakon 36 minuta vodstvo je i dalje visoko 67:54. Zadnjih pet minuta dogodila se  nevjerojatna crna rupa u igri, a Ukrajina u kratkom periodu radi 13:0 i izjednačava rezultat.

Posljednje dvije i pol minute niti jedna momčad nije poentirala, a s rezultatom 67:67 odlazimo u produžetak. Hrvatska je imala u zadnjem napadu tri pokušaja, no Pandurić, Marko Ramljak i Henrik Širko promašuju.

Ukrajina je s 4:0 otvorila produžetak. Naši su se ubrzo pribrali te minimalno poveli. U penal završnici bili su mirne ruke i na koncu slavili.

U redovima Hrvatske Pandurić je ubacio 22 poena, a Luka Vlaić je nadodao 19.

Sljedeći protivnik Hrvatskoj je Crna Gora, a utakmica je na rasporedu sutra u 13,30.