EuroChallenge: Porazi i ispadanja hrvatskih košarkaša

U utorak je odigrano posljednje kolo košarkaškog natjecanja Eurochallenge Cupa, a najuzbudljivije bilo je u Novom Mestu gdje je Krka, u sklopu skupine A, poražena od turskog Tofasa 72-70 te je ispustila plasman u daljnju fazu natjecanja.

Tomo Ružić odigrao je sjajnu utakmicu redovima pobjedničkog sastava, te je za 33 minute na parketu ubacio 13 poena (5-7 za dvicu, 3-4 s crte slobodnog bacanja), te upisao šest skokova. Krka, za koju je Jakov Vladović ubacio 11, a Jure Lalić 10 poena, je imala čak dva šuta za produžetak na samom kraju susreta, međutim, oba nisu pronašla put kroz mrežicu.

Tofas je u konačnici prošao s omjerom pobjeda i poraza 4-2, dok je Krka ispala s omjerom 3-3.

U skupini C švedski Södertälje Kings poraženo je na gostovanju kod Ventpilsa s uvjerljivih 90-56, a solidnu je utakmicu u gostujućim redovima odigrao Toni Bizaca koji je postigao 19 poena, te upisao četiri asistencije, ali je za taj učinak potrošio čak 19 lopti!

Švedska momčad u konačnici nije izborila plasman u daljnji krug natjecanja zbog lošijeg međusobnog omjera protiv momčadi Norrköpinga, također švedskog predstavnika.

U skupini E rumunjski sastav Pitestija poražen je na gostovanjiu u Belgiji kod Monsa s uvjerljivih 92-63. U gostujućih redovima Pankracije Barać ubacio je 13 poena (2-2 za dvicu, 2-3 za tricu, 3-3 s crte slobodnog bacanja), te upisao dva skoka, dvije asistencije i dvije ukradene lopte.

Rumunji su natjecanje u skupini okončali na posljednjem mjestu s omjerom pobjeda i poraza 1-5.

Najbolji je u od hrvatskih košarkaša bio Zvonko Buljan u redovima mađarskog Körmenda, koji je upisao 25 poena (9-15 za dvicu, 0-4 za tricu, 7-12 s crte slobodnog bacanja), šest skokova, ali i domaći poraz od njemačkog Oldenburga 90-67.

Mađarska je momčad okončala nastup u EuroChallenge Cupu na trećem mjestu skupine F s omjerom pobjeda i poraza 2-4.

EuroChallenge Cup, 6. kolo.

Skupina A

Krka – Tofaş 70:72
Pinar Karsiyaka – ETHA 105:61

Redoslijed: 1. Pjnar 5-1, 2. Tofaşa 4-2, 3. Krka 3-3, 4. ETHA 0-6

Skupina C

Ventspils – Södertälje 90:56
Pyrintö – Norrköping 84:80

Redoslijed: 1. Ventspils 6-0, 2. Norrköping 2-4, 3. Södertätelje 2-4, 4. Pyrintö

Skupina E

Mons – Pitesti 92:63
Paris – Aalstar 81:90

Redoslijed: 1. Paris 4-2, 2. Aalstar 4-2, 3. Mons 3-3, 4. Pitesti 1-4

Skupina F

Körmend – Oldenburg 67-90
Szolnoki – Timisoara 77-71

Redoslijed: 1. Oldenburg 6-0, 2. Szolnoki 3-3, 3. Körmend 2-4, 4. Timisoara 1-5