Eurocup: Odličan Stipčević u pobjedi

U Eurocupu jučer je odigran ostatak utakmica petog kola čime je zaključena prva polovica grupne faze natjecanja. Stipčevićeva Roma i Simonov Lokomotiv Kuban drže vrhove svojih skupina dok su klubovi naših ostalih predstavnika još uvijek u velikim borbama za nastup u sljedećem krugu.

Jedna od uzbudljivijih utakmica odigrana je u glavnom talijanskom gradu gdje je Virtus Roma pobjedila njemački Oldenburg. Veliku ulogu u novoj pobjedi talijanske momčadi imao je naš Rok Stipčević koji je sa 3 ključne trice u posljednje 4 minute utakmice priuštio novo slavlje Talijanima nakon nesretnog poraza u prošlom kolu.

Gosti iz Njemačke su nakon minimalnog zaostatka na poluvremenu puno bolje otvorili drugo poluvrijeme te su u samu završnicu utakmice ušli s 12 koševa prednosti. Njemci su prednost imali sve do 36. minute kada Stipćević svojom prvom tricom poravnava rezultat na 73:73. Do kraja utakmice Rok pogađa još dvije trice pa tako odvaja domaćine i postavlja konačni rezultat 83:81.

Stipčević je utakmicu zavšio s 23 poena, 6 asistencija i 2 skoka. Ovo je talijanima četvrta pobjeda u Eurocupu i na čelu su skupine C zajedno sa francuskim SLUC Nancyjem.

Novu pobjedu upisao je i Lokomotiv Kuban našeg Krunoslava Simona. U goste im je došao turski Pinar Karsiyaka koji je bolje otvorio samu utakmicu no domaći su serijom 19:4 u drugoj četvrtini stvorili prednost koju nisu ispuštali do samog kraja očuvavši tako stopostotni učinak u ovogodišnjem Eurocupu.

Simon je za 23 minute na parketu zabilježio 10 koševa, 5 skokova, 3 asistencije i 1 ukradenu loptu.

Zanimljivu utakmicu mogli smo vidjeti i u skupini D u okršaju dvije ruske momčadi, Zenita i Khimkija, koji je obilovao serijama koševa jednih i drugih što je utakmicu držalo u egalu sve do zadnje četvrtine kada domaći Zenit St. Petersburg dolazi do male prednosti koju zahvaljujući preciznosti sa linije za slobodna bacanja uspjevaju zadržati do samoga kraja i pobjediti rezultatom 89:86.

Marko Popović je za goste iz Moskve u 25 minuta provedenih na parketu postigao 15 koševa uz 4 asistencije i 3 skoka. Khimkiju je ovo drugi poraz čime su izgubili korak za vodećim dvojcem, Besiktasom i Union Olimpijom, no i dalje imaju pobjedu više od četvrto-plasiranog Zenita.

Od naših ostalih predstavnika valja izdvojiti nastup Ivana Buve koji je s FoxTown Cantuom upisao prvu pobjedu ove sezone u Eurocupu. U goste im je stigao Oostend našeg Darija Gjergje, a Buva je prvoj pobjedi Talijana pridonio sa 9 koševa i 7 skokova.