Eurocup: Odlični Bubnić, Lončar i Popović

Treće kolo Eurocupa osim poraza Cedevite i Lietuvos rytasa Ace Petrovića, donijelo nam je pobjede svih ostalih hrvatskih predstavnika, što igrača, što trenera.

Khimki je u češkoj savladao CEZ Nymburk i stigao do treće pobjede, a glavnu ulogu imali su naši Krešimir Lončar i Marko Popović. Lončar je utakmicu završio s 21 košem, tri skoka i po jednom asistencijom i osvojenom loptom, dok je Pop s 24 poena i pet ubačenih trica bio najbolji strijelac utakmice, a skupio je i po jedan skok i asistenciju.

Bilbao je s hrvatskim trojcem bio bolji od ruskog Nizhny Novgoroda sa 80:54, uz dva poena Damira Markote i četiri poena Zorana Vrkića, a oba su igrača imala po skok, asist i ukradenu loptu, dok je Fran Pilepić na 11 poena nadodao jedno dodavanje.

Odličnu utakmicu odigrao je Dražen Bubnić, predvodivši svoju Union Olimpiju do pobjede nad Banvitom sa 18 poena, šest skokova i asistencijom. Završilo je 84:80, a drugi Hrvat koji je nastupio u zelenom dresu Paolo Marinelli u igri je proveo 20 minuta i zabilježio sedam koševa i pet dodavanja, dok Jakova Vladovića nije bilo u zapisniku.

Leon Radošević predvodio je berlinsku ALBA-u do pobjede nad ukrajinskim Khimikom od 87:71, a naš je centar uz 15 poena skupio četiri skoka i dvije asistencije. Kod Ukrajinaca se s 24 koša i osam skokova istaknuo prošlosezonski igrač Zadra Romeo Travis.

Oba hrvatska trenera ubilježila su pobjede u skupini O. Valencia Velimira Perasovića s uvjerljivih je 90:53 bila bolja od Stelmeta, dok je Dario Gjergja vodio Oostende do pobjede nad Unicsom 78:75.

Osim poraza Cedevite od Besiktasa, u skupini P sastali su se Zaragoza i Lietovus rytas, a momčad koju s klupe vodi Aleksandar Petrović uvjerljivo je poražena sa 94:60. U pobjedničkim redovima Damjan Rudež ubacio je 11 poena uz jedan skok i dvije asistencije.

U nastavku možete pronaći sve rezultate, najbolje strijelce utakmica i poredak.

Skupina I

FoxTown Cantu – Pinar Karsiyaka 84:55 (Gentile 15 p; Dixon 13 p)

Nanterre – ratiopharm Ulm 95:77 (Lighty 21 p, 6 as; Plaisted 23 p, 10 sk)

Poredak: 1. Nanterre 2-1, 2. Ulm 2-1, 3. Cantu 1-2, 4. Karsiyaka 1-2

Skupina J

TED Kolejliler – Brose Baskets 81:68 (Plisnić 23 p, 11 sk, Golubović 16 p, 13 sk; Gavel 12 p, 6 as)

Dinamo Sassari – Gravelines Dunkerque 79:85 (C. Green 25 p, D. Diener 22 p; Gray 28 p)

Poredak: 1. TED 2-1, 2. Brose Baskets 2-1, 3. Gravelines 1-2, 4. Sassari 1-2

Skupina K

Maccabi Haifa – Montepaschi Siena 86:76 (Smith 24 p, 6 sk, 6 as, Roth 21 p, 6 as; Hunter 17 p)

CEZ Nymburk – Khimki 80:86 p (Rančik 17 p; Popović 24 p, Lončar 21 p)

Poredak: 1. Khimki 3-0, 2. Maccabi 2-1, 3. Nymburk 1-2, 4. Montepaschi 0-3

Skupina L

Crvena Zvezda – Panionios 84:64 (Simonović 18 p, 8 sk; McCollum 11 p, 6 as)

Bilbao Basket – Nizhny Novgorod 80:54 (Mumbru 20 p, 7 sk; Rochestie 19 p)

Poredak: 1. Nizhny Novgorod 2-1, 2. Crvena Zvezda 2-1, Bilbao 2-1, Panoinios 0-3

Skupina M

Union Olimpija – Banvit 84:80 (Bubnić 18 p, 6 sk; Mejia 26 p)

Hapoel Jerusalem – Budivelnyk 88:84 (Duncan 20 p, Halperin 19 p, 10 as; Ahearn 16 p)

Poredak: 1. Hapoel 3-0, 2. Banvit 1-2, 3. Budivelnyk 1-2, 4. Olimpija 1-2

Skupina N

ALBA Berlin – Khimik Youzhny 87:71 (Radošević 15 p, Redding 15 p, 7 as; Travis 24 p, 8 sk)

Strasbourg – Radnički 80:76 (Campbell 19 p; Birčević 21 p)

Poredak: 1. ALBA 2-1, 2. Khimik 2-1, 3. Strasbourg 1-2,4. Radnički 0-3

Skupina O

Telenet Oostende – Unics Kazan 78:75 (Đorđević 15 p, Gillet 15 p; Goudelock 13 p)

Valencia – Stelmet ZG 90:53 (Triguero 14 p, 5 sk; Dragičević 15 p)

Poredak: 1. Unics 2-1, 2. Valencia 2-1, 3. Oostende 2-1, 4. Stelmet 0-3

Skupina P

CAI Zaragoza – Lietuvos rytas 94:60 (Roll 23 p, 5 sk, 5 as; Palacios 17 p, 6 sk)

Cedevita – Besiktas 69:71 (Ray 17 p; Lofton 20 p)

Poredak: 1. Besiktas 3-0, 2. Zaragoza 1-2, 3. Cedevita 1-2, 4. Lietuvos rytas 1-2