Eurocup: Pobjede domaćina na otvaranju osmine finala

S večerašnje dvije utakmice otvorena je osmina finala drugog najjačeg europskog klupskog košarkaškog natjecanja – Eurocupa. Prednost pred uzvrat ostvarila su oba domaćina, Budivelnyk i Besiktas.

U prvoj utakmici večeri sastala su se dva prošlosezonska prvaka svojih država – ukrajinski Budivelnyk i francuski Nanterre. Zbog političke krize u Ukrajini utakmica je odigrana u Litvi, točnije Kaunasu, ali ni to nije smetalo ukrajinskoj momčadi da stigne do vrijedne pobjede i s četiri poena razlike ode na uzvrat, iako su u posljednju minutu susreta ušli s viškom od devet koševa. Do konačnih je 86:82 kijevsku momčad predvodio Darjus Lavrinovic s 28 koševa i devet skokova, dok je kod gostiju 21 poen ubacio DeShaun Thomas.

Turski je Besiktas u drugoj večerašnjoj utakmici ugostio ruski Nizhniy Novgorod, a iako je pet poena prednosti na koncu treće četvrtine najavljivalo neizvjesnu završnicu, turski je sastav odigrao odličnu posljednju dionicu i s lijepih 17 poena prednosti (88:71) odlaze na uzvrat u Rusiju. Besiktas je do pobjede s 28 poena predvodio Chris Lofton, a gostima nije pomoglo ni 22 poena i osam asistencija Taylora Rochestiea. U dresu Besiktasa nešto manje od osam minuta odigrao je Tomislav Ružić, a za to vrijeme stigao je ubaciti četiri koša.

Preostalih šest susreta na rasporedu su sutra, u srijedu.

Rezultati:

Budivelnyk Kyiv – Nanterre JSF 86:82 (Lavrinovic 28 p, 9 sk, Ahearn 14 p; Thomas 21 p, Gladyr 15 p)

Besiktas – Nizhniy Novgorod 88:71 (Lofton 28 p; Rochestie 22 p, 8 as, Antonov 19 p, 10 sk)