Eurocup: Uvjerljiva Valencia kući i Unics u gostima, Hapoel sa sirenom

Nakon sinoćnje pobjede Budivelnyka nad Crvenom Zvezdom, večeras su odigrane preostale tri utakmice četvrtfinala Eurocupa, a pobjede su ubilježili Hapoel, Unics i Valencia.

Jedinu gostujuću pobjedu ubilježili su košarkaši Unicsa, koji su u Ankari sa 68:81 bili bolji od TED Kolejlilera. Domaćini su u vodstvu proveli prvih devet minuta susreta, a sve ostalo bilo je na strani ruske momčadi. Deset minuta kasnije momčad iz Kazana bila je na dvoznamenkastom vodstvu, a na poluvrijeme se odlazi rezultatom 30:40. Do kraja susreta košarkaši Unicsa povećavali su svoje vodstvo, a konačnih 13 poena razlike je i dobro za domaće košarkaše s obzirom na tom kako su izgledali u posljednjih deset minuta. Unics je do pobjede s 21 poenom vodio Chuck Eidson, dok je kod TED-a najvećih 23 poena ubacio Clay Tucker.

Velikih i vrlo vjerojatno nedostižnih 32 koša prednosti u drugi susret nosi Valencia našeg trenera Velimira Perasovića. Berlinska ALBA dobro se držala u svega prvoj četvrtini, nakon čega je uslijedio potpuni potop, kojeg su ipak malo ublažili u posljednjim minutama susreta, kada se domaćin potpuno opustio. Sjajnu utakmicu kod domaćina odigrao je Justin Doellman s 33 koša i četiri ukradene lopte, dok su kod gostiju jedini dvoznamenkasti igrači bili David Logan s 12 poena i naš Leon Radošević s deset, koji je tome nadodao četiri skoka, jednu asistenciju i dvije osvojene lopte.

Najtješnju pobjedu ubilježili su igrači jeruzalemskog Hapoela, koji su u napetoj završnici nadvisili Nizhniy Novgorod sa 81:78. Veoma izjednačena utakmica s brojnim promjenama u vodstvu igrala se u izraelskoj prijestolnici, a upravo je takav bio i završetak susreta. Domaćin je u posljednju minutu ušao s dva poena minusa, ali najprije Derwin Kitchen izjednačuje na 78:78, da bi Dijon Thompson promašio tricu za vjerojatnu pobjedu gostiju. Međutim, Hapoel je u zadnjim trenucima imao preciznog pojedinca i tricom Yotama Halperina sa zvukom sirene slavio sa 81:78. Artiom Parakhouski je s 18 koševa i osam skokova bio najučinkovitiji domaći košarkaš, dok su kod gostiju po 21 koš i osam skokova ubilježili Primož Brezec i Thompson.

Uzvratni susreti na rasporedu su sljedećeg tjedna, u utorak i srijedu.

Rezultati:

TED Kolejliler – Unics Kazan 68:81 (Tucker 23 p; Eidson 21 p, McKee 17 p)

Valencia – ALBA Berlin 86:54 (Doellman 33 p, 4 ol, Van Rossom 17 p; Logan 12 p)

Hapoel Jerusalem – Nizhniy Novgorod 81:78 (Parakhouski 18 p, 8 sk; Brezec 21 p, 8 sk, Thompson 21 p, 8 sk, 4 ol)