Eurocup: Valencia prvi polufinalist

Nakon što su prošlog tjedna ubilježili uvjerljivu domaću pobjedu nad ALBA-om, košarkaši Valencije u Berlinu su bez problema obranili velikih +32 i s porazom od 78:73 se plasirali u polufinale Eurocupa.

Sam susret nije donio prevelikih uzbuđenja, s obzirom na veliku gostujuću prednost iz prvog susreta. Igrači Velimira Perasovića držali su laganu prednost na svojoj strani kroz prve tri četvrtine, a u jednom su navratu u 29. minuti otišli i na dvoznamenkastu razliku (47:57). Međutim, sama završnica susreta pripala je domaćim košarkašima koji su u posljednjih pet minuta ubacili 14, a primili svega pet poena, što im je bilo dovoljno za pobjedu na oproštaju od europske sezone.

Reggie Redding odigrao je fantastičnu utakmicu u dresu ALBA-e, ubacivši 24 poena uz osam skokova i sedam asistencija, što mu je donijelo valorizaciju 40. Leon Radošević je za domaćina ubacio osam koševa uz po jedan skok i blokadu. Kod gostiju je 14 poena ubacio Bojan Dubljević, a 10 je nadodao Sam van Rossom.

Trener Perasović tako će biti jedini hrvatski predstavnik na ovosezonskoj završnici Eurocupa, a preostala tri uzvratna četvrtfinalna susreta na rasporedu su sutra, u srijedu.

Rezultati:

ALBA Berlin – Valencia 78:73 (Redding 24 p, 8 sk, 7 as; Dubljević 14 p, van Rossom 10 p)