Eurocup: Vrlo dobri Pilepić i povratak Vrkića u pobjedi Bilbaa

Treće kolo Eurocupa započelo je s večerašnjih osam utakmica, a od hrvatskih košarkaša nastupili su tek Fran Pilepić i Zoran Vrkić u dresu Bilbao Basketa.

Bilbao je na svom terenu u sklopu skupine B, u kojoj nastupa i Cedevita, ugostio i savladao belgijski Charleroi. Završilo je s uvjerljivih 98:71, uz zanimljiv doprinos riječkog dvojca. Pilepić je sa 15 poena bio drugi strijelac svoje ekipe, a učinku je pridodao skok, dvije ukradene lopte i tri asistencije, dok je Vrkić upisao svoje prve minute nakon gotovo mjesec dana pauze i prvi službeni nastup za Bilbao, te je susret završio sa šest koševa i jednim skokom u povratničkih 12 minuta. U drugom susretu ove skupine Dinamo Sassari je u efikasnom susretu na pogon Drakea Dienera sa 102:87 svladao francuski Elan Chalon.

Do ugodnog iznenađenja stigli su košarkaši Radničkog, koji su u svojoj dvorani Jezero u Kragujevcu iznenađujuće lako došli do 97:80 pobjede nad ruskim Spartakom i tako nadamo se otvorili seriju pobjeda regionalnih ligaša, koju bi sutra mogli nastaviti Cedevita i Cibona, koja bi time napokon prekla niz od 25 uzastopnih poraza u europskim utakmicama.

Osim spomenutog hrvatskog dvojca, sutra su na rasporedu i sve ostale utakmice, a rezultate i pregled strijelaca današnjeg dana možete pročitati u nastavku.

Skupina B

Bilbao Basket – Spirou Charleroi 98:71 (Hervelle 17 p; Green 20 p)

Dinamo Sassari – Elan Chalon 102:87 (D. Diener 23 p, 6 sk, C. Green 21 p, 7 sk, M. Green 21 p; Slaughter 22 p)

Skupina C

Paris Levallois – ratiopharm Ulm 68:78 (Williams 22 p, 8 sk; Schwethelm 12 p)

Skupina D

Gravelines Dunkerque – Mons Hainaut 75:52 (Johnson 19 p, 6 sk; Cage 16 p)

Virtus Roma – ALBA Berlin 85:71 (Hosley 20 p; Hammonds 12 p, Stojanovski 12 p)

Skupina F

Alba Fehervar – Khimik Yuzhny 75:88 (Moore 20 p; Delaney 24 p, 7 sk)

Skupina G

Kalev Cramo – Unics Kazan 72:81 (Elegar 19 p, 9 sk; Goudelock 20 p)

Skupina H

Radnički – Spartak SP 97:80 (Lešić 23 p, 9 sk, Mlađan 20 p, Yarou 20 p, 10 sk; Burtt 24 p)