Euroliga: Barcelona slavila u vrućem Pireju, Real nastavio niz

Španjolski klubovi imali su uspješne nastupe u trećem kolu skupine E Eurolige. Real je na svom terenu sa 111:87 bio bolji od Bayerna, dok je Barcelona u derbiju kola slavila na gostovanju kod Olympiacosa sa 72:81.

Real Madrid – Bayern Munchen 111:87 (17:24; 48:47; 89:68)

Fernandez 24 p, Rodriguez 19 p, 7 as; Delaney 22 p, 6 as

Velike probleme zadavali su Bavarci domaćinima u prvom poluvremenu. Na koncu prve četvrtine vodili su sa 17:24, a vodstvo su držali do sredine druge četvrtine kada je Jaycee Carroll tricom donio Realu prvo vodstvo nakon otvaranja susreta (30:28). Gosti su ubrzo vratili vodstvo i držali ga do samog kraja prvog poluvremena, kada je Sergio Rodriguez također tricom odveo svoju momčad na veliki odmor vodstvom 48:47.

U drugom poluvremenu Real se potpuno razigrao i sjajnom trećom četvrtinom u kojoj su pogodili šest pokušaja iza linije 6,75 riješili su pitanje pobjednika. Do kraja susreta Bavarci se nisu uspijevali značajnije približiti i igrači Kraljevskog kluba mirno su priveli utakmicu kraju.

Rudy Fernandez je s 24 poena predvodio domaćina, Rodriguez je dodao 19 uz sedam asistencija, a Dontaye Draper je u 11 minuta ubilježio dvije ukradene lopte i jedan asist. Kod gostiju se istaknuo Malcolm Delaney s 22 koša i šest dodavanja.

Olympiacos Piraeus – Regal Barcelona 72:81 (23:18; 34:32; 48:55)

Printezis 17 p, Spanoulis 17 p; Navarro 21 p

Derbi trećeg kola Eurolige odigran je večeras u Pireju, gdje je dvostruki branitelj naslova poražen od Barcelone sa 72:79.

Bolje su domaćini ušli u susret i na krilima Georgiosa Printezisa, koji je u tom razdoblju ubacio 10 poena, stigli do 23:16 po isteku prve četvrtine. Seriju od četiri uzastopna poena s konca prve dionice gosti su nastavili početkom druge i s novih deset ubačaja zaključili seriju 14:0 za preokret u vodstvu 23:28. Nešto manjom serijom uzvratili su domaćini, ali i tih parcijalnih 11:4 bilo im je dovoljno da na veliki odmor odu s vodstvom 34:32.

A u nastavku se probudio Juan Carlos Navarro, koji je u prvom dijelu ubacio svega dva poena. U sljedećih sedam minuta igrači Blaugrane ubacili su 19 koševa, od čega Navarro 14, te otišli na prvu dvoznamenkastu prednost na susretu (41:51). Do kraja treće četvrtine domaći su igrači uspjeli smanjiti razliku na prihvatljivijih 48:55. Cijelu posljednju četvrtinu domaći su košarkaši nošeni sjajnom atmosferom pokušavali stići zaostatak, ali na manje od -2 (64:66) nisu uspjeli stići i zaslužena pobjeda odlazi u srce Katalonije.

Navarro je s 21 poenom povukao svoju momčad do pobjede, dok su kod domaćina po 17 ubacili Printezis i Vassilis Spanoulis. Ante Tomić ubacio je osam koševa, uhvatio četiri skoka, podijelio tri asistencije i ukrao jednu loptu u 22 i pol minute provedene u igri gostujućeg sastava, dok Marija Hezonje nije bilo u zapisniku.