Gostujuće pobjede Maccabija i Lokomotiva

Drugi natjecateljski dan trećeg kola Eurolige pred prepunom dvoranom otvorili su Žalgiris Kaunas i Maccabi Electra Tel Aviv. Dvije ekipe koje su u utakmicu ušli u potpuno drugačijem raspoloženju s obzirom na to da u prva dva kola Žalgiris ne zna za pobjedu, a Maccabi za poraz.

Žalgiris Kaunas – Maccabi Electra 78:87 (25:19; 46:38; 66: 66)

Dentmon 21 p, 10 as, Jankunas 21 p; Rice 20 p

Ipak domaći sastav od samog je početka pokazao kako izraelski predstavnik u ovom dvoboju neće imati lagan posao. Kvalitetnom igrom u napadu kontrolirali su dvoboj i oba perioda u prvom poluvremenu riješili u svoju korist, te na predah otišli s osam poena prednosti pri rezultatu 46:38.

I u nastavku litvanski predstavnik nastavlja pružati odličnu partiju i kontrolira susret visokim postotkom šuta za dva poena i kontrolom skoka, ali se Maccabi vraća u utakmicu s dvije vezane trice i stiže na minus tri, pri rezultatu 55: 52.U zadnjih deset minuta ulazi se pri izjednačenom rezultatu, gosti dižu razinu obrane i prelaze u vodstvo. S nekoliko važnih koševa Devin Smith rješava pitanje pobjednika i Maccabi dolazi do treće pobjede, dok je Žalgiris pružio dobar otpor ali i nakon tri odigrane utakmice ne znaju za pobjedu.

Najbolji pojedinac Žalgirisa u ovom dvoboju bio je Justin Dentom, zabio je 21 poena, podijelio 10 asistencija i uhvatio šest skokova. Odlično je odigrao i Paulius Jankunas, koji je također ubacio 21 poen i uhvatio četiri skoka.

Maccabi je do pobjede vodio Tyrese Rice s 20 poena, a doprinos je dobio u Yogevu Ohayonu, koji je ubacio 10 poena i podijelio 11 asistencija.

U sljedećem kolu Žalgiris ide na gostovanje kod Lokomotiv Kubana, a Maccabi će ugostiti sastav Partizana.

Galatasaray Liv Hospital – Lokomotiv 62:63 (20:12; 35:32; 51:51)

Arroyo 19 p; Brown 16 p, Kalnietis 13 p

U drugom susretu skupine F, Galatasaray je ugostio Lokomotiv pred oko 6000 ljudi. Bila je to prilika za obje ekipe da uknjiže prvu pobjedu u TOP 16, s obzirom na to da nakon dva kola ne znaju za pobjedu.

Domaćin je nošen publikom bolje ušao u utakmicu i prvi period riješio u svoju korist rezultatom 20:12, ali u drugom razdoblju gosti se nošeni Derrickom Brownom bude i na poluvrijeme se odlazi s tri poena prednosti na konto turskog predstavnika.

I u nastavku gledamo izjednačenu košarku, a domaćin nastavlja kontrolirati rezultat, te dominacijom u skoku i poenima iz druge prilike čine razliku. Ipak gosti sredinom treće četvrtine prave seriju i u zadnjih deset minuta ulazi se pri rezultatu 51:51. U zadnje dvije minute gledali smo pravu ludnicu, gosti su imali prednost ali je Mantas Kalnietis tricom s pet sekunde do kraja utakmice donio Lokomotivu pobjedu.

Najbolji pojedinac domaćeg sastava bio je Carlos Arroyo s 19 poena, a solidno je odigrao i Zoran Erceg.

Najbolji igrač ruskog predstavnika u ovom susretu bio je Brown sa 16 poena i pet ukradenih lopti, a solidnu je rolu odradio i Sergey Bykov. Junak utakmice je svakako litvanski reprezentativac, dok je Krunoslav Simon odigrao vrlo slabo i postigao tek dva poena za 20 minuta na terenu.

U sljedećem kolu Galatasaray ide na gostovanje u Munchen, a Lokomotiv će ugostiti sastav Žalgirisa.