Cedevita porazom otvorila Euroligu

Trener Jasmin Repeša je uoči prve utakmice u Euroligi rekao da će svaka utakmica biti  izuzetno jaka za njegov tim, možda čak i prejaka najveći dio utakmica. Međutim, to će im biti velika  prilika da vide koliko mogu odgovoriti najjačima, koliko im još treba da budu na njihovom nivou.

Prvi u nizu jakih protivnika je španjolska Unicaja.

Tribine Draženovog doma su deset minuta prije početka utakmice ugodno popunjene i očekuje se prava euroligaška košarkaška atmosfera.

Cedevita - Unicaja

1. poluvrijeme

Jasmin Repeša je od prve minute dao povjerenje Lovri Mazalinu (97) i Marku Arapoviću (96), a Mazalin je zabio prvi koš što je naišlo na veliko odobravanje ispunjene dvorane.

2

Odlično je u utakmicu ušao Fran Pilepić, nakon Mazalinovog koša vezao je sedam poena. Priključio se i Ante Delaš i uz korektnu odbranu momčad prvaka Hrvatske je prvu četvrtinu završila u egalu.

Vitamini su i u nastavku krenuli dobro dok se nisu razigrali visoki Fran Vasquez i Thomas Will koji su do poluvremena najzaslužniji za vodstvo od 47:36 gostiju iz Malage. Vasquez je zabio 13, a kod domaćina Pilepić 9, a Miro Bilan 8.

Cedevitašice

2. poluvrijeme

Nastavak su bolje otvorili gosti iz Malage i preko Grangera povisli prednost na plus 15. Međutim, hrvatski prvak se odbija predati i u 28. minuti koševima Bilana smanjuje na samo minus 7 (46:53). Ipak, nakon minute odmora Joan Plaze, Unicaja je ponovno pronašla svoj ritam i treću dionicu zaključila s dvoznamenkastom prednošću (61:48).

Nažalost, posljednjih deset minuta susreta nisu nam ponudile previše neizvjesnosti. Cedevita je nakon zakucavanja Babića u 33. minuti ponovno prišla Španjolcima na minus 7, međutim, snage za preokret nije bilo. Gosti su do kraja imali kontrolu igre i rezultate te zasluženo i uvjerljivo (78:63) došli do prvih bodova na otvaranju Eurolige.

Najefikasniji u redovima Cedevite bili su Miro Bilan s 15 i Ante Delaš s 12 koševa, a raduje povratak na parket Marka Tomasa koji je odigrao 25 minuta. Unicaju je s 20 ubačaja do pobjede vodio Ryan Toolson. U sljedećem kolu Cedevita putuje u Francusku u goste Limogesu.