Realu prvi ovosezonski poraz, potop Partizana

Dominirajući od prve do posljednje sekunde dvoboja u Moskvi, košarkaši CSKA-a prekinuli su niz madridskog Reala od čak 31 ovosezonske utakmice bez poraza i stigli do svoje treće pobjede u drugom krugu Eurolige, Galatasaray je u gostima protiv Bayerna uspio ostvariti svoju prvu pobjedu u ovom dijelu natjecanja, a Maccabi je s lakoćom svladao beogradski Partizan.

CSKA Moscow – Real Madrid 85:71 (23:10; 40:30; 59:55)

Krstić 18 p, 6 sk; Rodriguez 19 p, Llull 15 p

Derbi skupine F otvoren je boljom igrom domaćina, koji su već pred kraj prve četvrtine na krilima Andreya Vorontsevicha i Vitaliya Fridzona stigli do dvoznamenkaste prednosti (19:8), koju su do isteka prvih deset minuta podigli i na 23:10. Bolje je ruska momčad ušla i u drugi period, a preko Nenada Krstića stigli su i do najvećih +19 (37:18) sredinom četvrtine, da bi gosti iz Madrida na to odgovorili serijom 12:3 i najviše zahvaljujući Sergiju Rodriguezu na veliki odmor otišli s prihvatljivijih 40:30.

Serija Reala nastavljena je sa sedam uzastopnih poena početkom drugog poluvremena i smanjenje zaostatka na samo tri koša, ali domaći igrači dobro reagiraju nakon minute odmora i ubrzo ponovno odlaze na dvoznamenkasto vodstvo. Rodriguezu se tada napokon nadodao i Nikola Mirotić, pa su gosti do isteka treće četvrtine na krilima ove dvojice igrača smanjili na 59:55. Do kraja susreta domaći su košarkaši osigurali mirniju prednost, a na svaki pokušaj približavanja Kraljevskog kluba odgovarali su istom mjerom, da bi na kraju zasluženo slavili sa 85:71.

Krstić je predvodio domaćine s 18 koševa i šest skokova, a po 14 koševa dodali su Vladimir Micov i Vorontsevich. Kod gostiju je 19 poena ubacio Rodriguez, a 15 Sergio Llull. Dontaye Draper je u 13 minuta ubilježio po jednu asistenciju i ukradenu loptu.

Bayern Munchen – Galatasatay 66:72 (18:30; 36:42; 51:61)

Delaney 12 p, Idbihi 11 p , 10 sk ; Arroyo 21 p, Erceg 19 p

Galatasaray je nakon tri uzastopna poraza konačno uspio doći do svoje prve pobjede u drugom dijelu natjecanja Eurolige, dok je ovim porazom Bayern pao na omjer 2:2 i četvrto mjesto na ljestvici. Gosti su od sama početka preuzeli inicijativu i već nakon prvih sedam minuta imali su prednost od dvanaest poena razlike. U drugoj četvrtini centarska linija Bayerna uspjela je smanjiti razliku, uglavnom preko Yassina Idbihija.

Ulaskom u drugo poluvrijeme Nijemci su čak uspjeli povesti 45:43, ali onda je stvar u svoje ruke preuzeo Carlos Arroyo te poveo svoju momčad opet na dvoznamenkastu prednost, zajedno sa Zoranom Ercegom i Milanom Mačvanom, koja je ostala takvom na kraju treće četvrtine. Nijemci nisu odustajali i uspjeli su smanjiti na samo pola koša zaostatka, ali turska se momčad ipak uspjela oduprijeti te uzeti svoju prvu pobjedu.

Najbolji u redovima Bayerna bio je Malcolm Delaney s 12 poena, a Yassin Idbihi je upisao double-double učinak s 11 poena i 10 skokova. U pobjedničkoj momčadi najviše je zabio spomenuti Carlos Arroyo, i to 21 poen, a slijedio ga je Erceg s 19 poena.

Maccabi Electra – Partizan Beograd (20:11; 47:19; 68:47)

Tyus 16 p, Rice 15 ; Bogdanović 17 p, Kinsey 17 p

Utakmica Maccabija iz Tel Aviva i Partizana iz Beograda bila je sve osim zanimljiva. Već od prvih minuta domaćini su uzeli vodstvo, a serijom 10:0 pred kraj četvrtine već su imali vodstvo 20:9, koje nisu gubili do kraja utakmice. Štoviše, već u sljedećoj četvrtini su to vodstvo udvostručili, uglavnom preko Amerikanaca Tyusa i Ricea. Odlična obrana izraelske momčadi ograničila je Partizan na samo 8 poena u četvrtini, dok su oni zabili 27. Već na poluvremenu utakmica je bila gotova.

Drugih dvadeset minuta utakmice protekao je bez iznenađenja, odnosno Maccabi je samo držao to ogromno vodstvo, čak 30 razlike, i samo privodio utakmicu kraju. Iako je zabio više poena u drugom poluvremenu, Beograd je otišao kući bez bodova, dok je Maccabi ovom pobjedom preuzeo prvo mjesto u skupini.

Najbolji u izraelskoj momčadi bili su Tyrese Rice s 15 i Alex Tyus sa 16 poena, dok su kod Partizana jedini raspoloženi bili Bogdan Bogdanović sa i Tarence Kinsey – obojica sa 17 poena.