Fenerbahčeu prva pobjeda, Barcelona i dalje neporažena

U četvrtom kolu drugog kruga Eurolige, Fenerbahče je u skupini E pobijedio Panathinaikos 77:72 te tako ostvario prvu pobjedu u ovom dijelu natjecanja, a Barcelona je također na domaćem terenu svladala momčad Unicaje 83:79 te ostala neporažena u skupini.

Fenerbahče Ulker – Panathinaikos Athens 77:72(23:11; 39:28; 56:50)

U sklopu četvrtog kola Eurolige Fenerbahče Ulker na svom je terenu ugostio sastav Panathinaikosa. Nakon tri odigrana kola, turski predstavnik još uvijek ne zna za pobjedu, dok gosti u tri odigrana susreta imaju isto toliko pobjeda. Ipak, uzevši u obzir nešto teži raspored Ulkera i kvalitetu koju momčad neupitno posjeduje, bilo je jasno kako ćemo uživati u nametanju dvije elitne momčadi.

Domaći sastav puno je bolje ušao u utakmicu, odlično su gradili napad i šutirali, dok su se gosti bezuspješno “napucavali” van linije 6,75 i nakon sedam minuta rezultat je 16:8. Bo McCalebb i Emir Preldžić odlično započinju utakmicu i nakon deset minuta osiguravaju 12 poena prednosti. U drugom razdoblju izabranici Željka Obradovića nastavljaju dominirati susretom, igraju odličnu obranu i na poluvrijeme se odlazi pri rezultatu 39:28.

Nakon izrazito lošeg izdanja u prvih 20 minuta, gosti se bude u nastavku i postepeno hvataju rezultatski priključak. Panathinaikos bolje šutira iz igre, dominiraju u skoku i imaju više asistencija i u zadnjim minutama rezultat je poravnat. Linas Kleiza tada pogađa dva jako bitna šuta i radi prevagu u susretu, koji na kraju odlazi na stranu turskog predstavnika.

Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović ponovo je bio jedan od odlučujućih faktora u slavlju s 15 poena, dvije ukradene lopte i tri asistencije, ali se nažalost nastavlja mučiti sa šutom za tri poena. Luka Žorić je za nešto manje od 20 minuta na terenu odigrao dosta skromno i ubilježio 3 poena i dva uhvaćena skoka.

Kod gostiju istaknuo se Ramel Curry s 14 poena, a dobro je odigrao i Dimitris Diamantidis, koji je ubacio devet poena i podijelio osam asistencija.

Nakon jako važne pobjede Fenerbahče ide na gostovanje u Milan, a Panathinaikos će ugostiti Barcelonu.

FC Barcelona – Unicaja Malaga 83:79 (25:24; 44:42;66:68)

U duelu dva španjolska sastava neporažena FC Barcelona ugostila je ekipu Unicaje Malage, koja nakon tri odigrana kola ima dvije pobjede i poraz. Obje ekipe u ovaj susret ulaze u odličnoj formi, nakon pobjeda u domaćem prvenstvu i dominantnim nastupima u TOP 16. Barcelona je odnijela pobjeda na gostovanjima kod Fenerbahčea i Olympiacosa, a sastav iz Malage slavio je kod Efesa i pomeo na svom terenu drugog turskog predstavnika, sastav Fenerbahče Ulkera.

U prvom poluvremenu gledamo izjednačenu košarku u kojoj su obje ekipe napadački raspoložene. Barcelona za dva poena šutira praktički nestvarnih 84 posto, savršeni su i s linije za slobodna bacanja, ali gube više lopti, što Unicaja odlično koristi kako bi držala rezultatski priključak.

Unicaja bolje ulazi u drugo poluvrijeme i pred zadnjih deset minuta imaju dva poena prednosti. Ali tada domaćin ovog susreta značajno diže razinu igre u obrani i limitiraju Unicaju na svega 11 poena u završnom periodu. Utakmica Završava rezultatom 83:79, pa tako Barcelona ostaje kao jedina neporažena ekipa u skupini, dok Malaga ima polovičan učinak.

S 12 poena, tri skoka i četiri asistencije Juan Carlos Navarro nosio je Barcelonu do pobjede, a solidno su odigrali i Kostas Papanikolaou i Boštjan NachbarAnte Tomić je za 23 minute na terenu postigao devet poena i uhvatio tri skoka i iza sebe ima dobro odrađenu utakmicu.

S druge strane najviše je pokazao Carlos Suarez s 15 poena, tri uhvaćena skoka i dvije asistencije, dok je Jayson Granger ubacio 8 poena i podijelio 6 asistencija.

U sljedećem kolu obje ekipe idu na gostovanju u Atenu, Barcelona će se sastati Panathinaikosom, a Unicaja Olympiacosom.