Euroliga: Double-double Tomića, solidni Planinić

S večerašnje četiri utakmice zaključeno je 11. kolo drugog kruga Eurolige. Hrvatski košarkaši pružili su solidne partije, a velika gužva za prolaz u četvrtfinale uoči posljednja tri kola očekuje se u obje skupine.

Skupina E

Najuvjerljiviju pobjedu večeri slavili su košarkaši Olympiacosa, koji su na domaćem parketu sa 89:59 bili bolji od slabašne Laboral Kutxe. Osim početnog dobrog otpora gostiju iz Vitorije, sve ostalo bilo je u potpunosti na strani domaćina, koji su se ovom pobjedom priključili Fenerbahceu i Unicaji na omjeru od pet pobjeda i šest poraza. Matt Lojeski je sa 16 poena predvodio momčad iz Pireja, a Vassilis Spanoulis je dodao 14, dok je kod gostiju 12 koševa ubacio Leo Mainoldi.

Barcelona je uvjerljivo prošla gostovanje u Malagi i ostala jedina stopostotna momčad drugog kruga. Igrači Joana Plaze od samog su se početka susreta postavili kao dominantna momčad i preuzeli vodstvo, koje su do posljednje sirene mirno održavali i samo povećavali do konačnih 61:77. Bivši Cibos Earl Calloway bio je najučinkovitiji domači igrač s 15 koševa, a kod Blaugrane je Boštjan Nachbar ubacio 16. Mario Hezonja nije bio u gostujućem sastavu, dok je Ante Tomić ubilježio double-double učinak od 12 koševa i deset skokova, a tome je pridodao dvije blokade i jednu osvojenu loptu za samo 17 minuta provedenih u igri.

Milanski Armani odlično je odigranom posljednjom četvrtinom uspio savladati momčad Anadolu Efesa i time potvrditi odličnu formu u drugom krugu Eurolige. Odlično su gosti iz Istanbula odigrali tri i pol četvrtine, a onda se u potpunosti raspali i dopustili domaćinima da upišu naoko lijepu pobjedu. Curtis Jerrels upisao je 17 poena kod domaćina, a vrlo dobru partiju od 14 koševa i 12 skokova pružio je Samardo Samuels. Kod gostiju je 16 poena ubacio Milko Bjelica, a naš Zoran Planinić devet uz dva skoka i četiri asista.

Olympiacos – Laboral Kutxa 89:59 (Lojeski 16 p, Spanoulis 14 p; Mainoldi 12 p)

Unicaja Malaga – Barcelona 61:77 (Calloway 15 p; Nachbar 16 p, Tomić 12 p, 10 sk)

Armani Milano – Anadolu Efes 76:69 (Jerrels 17 p, Samuels 14 p, 12 sk; Bjelica 16 p)

Poredak:

1. Barcelona 11-0, 2. Armani 8-3, 3. Panathinaikos 6-5, 4. Olympiacos 5-6, 5. Fenerbahce 5-6, 6. Unicaja 5-6, 7. Anadolu Efes 2-9, 8. Laboral 2-9

Skupina F

Istim rezultatom kao u Milanu završila je i utakmica u Istanbulu, gdje je Galatasaray bio bolji od minhenskog Bayerna. Domaćini su bili bolji takmac u većem dijelu susreta i ovom se pobjedom pridružili Lokomotivu i upravo Bayernu na omjeru 5-6 i voditi će tijesnu bitku za prolaz u četvrtfinale, iako imaju bolji međusobni skor s oba protukandidata. Carlos Arroyo predvodio je domaćine sa 16 koševa i 11 dodavanja, a kod Bavaraca je isti broj ubačaja imao Malcolm Delaney.

Galatasaray – Bayern Munchen 76:69 (Arroyo 16 p, 11 as, Mensah-Bonsu 14 p, 6 sk; Delaney 16 p)

Poredak:

1. Real 9-2, 2. CSKA 9-2, 3. Maccabi 7-4, 4. Lokomotiv 5-6, 5. Galatasaray 5-6, 6. Bayern 5-6, 7. Partizan 3-8, 8. Zalgiris 1-10