Euroliga: Dvoznamenkasta slavlja u skupini B

Sve tri utakmice skupine B Eurolige odigrane su u večerašnjem terminu, a pobjede su slavili košarkaši Armani Milana i Real Madrida na gostovanjima, te Anadolu Efes na domaćem istanbulskom parketu.

Brose Baskets – Armani Milano 62:76 (18:20; 33:43; 51:56)

Wright 13 p; Gentile 18 p, 6 as, Samuels 13 p

Pobjedom na gostovanju u Bambergu košarkaši Armani Milana došli su do druge pobjede u Euroligi i time se izjednačili na ljestvici sa svojim večerašnjim domaćinima.

Od početka do kraja susreta Šminkeri su, predvođeni Alessandrom Gentileom, imali kontrolu nad rezultatom i bili bolji protivnik kroz čitavih 40 minuta, te na kraju zasluženo slavili sa 62:76. Goste je predvodio Gentile s 18 poena i šest asistencija, a Samardo Samuels dodao je 13 koševa, koliko je imao i najučinkovitiji igrač Brose Basketsa, reprezentativac Bosne i Hercegovine Zack Wright.

Anadolu Efes – Zalgiris 72:61 (27:27; 38:38; 51:49)

Hopson 15 p, Vasileiadis 13 p; Dentmon 14 p

Drugu utakmicu skupine B u Istanbulu su odigrali Anadolu Efes i litavski velikan Zalgiris, a domaćini su na kraju slavili sa 72:61.

Čvrsta i tvrda utakmica igrala se do prve polovice posljednje skupine, momčadi su se konstantno izmjenjivale u vodstvu, a najveća je prednost u tom razdoblju iznosila osam poena i to još sredinom prve dionice, kada su domaćini imali vodstvo 22:14. Predvođeni sjajnom rolom Tadije Dragičevića domaćini su početkom posljednjih deset minuta poveli seriju 12:2, koja im je na koncu i osigurala konačnu pobjedu.

Scotty Hopson s 15 i Kostas Vasileiadis s 13 poena predvodili su domaćine, dok hrvatski dvojac nije pružio igru za pamćenje. Stanko Barać upisao je jedan poen te tri skoka i jednu asistenciju za nešto manje od 16 minuta na parketu, dok je Zoran Planinić za četiri minute više provedene u igri upisao šest ubačaja, ukradenu loptu te po tri skoka i dodavanja. Kod gostiju se s 14 poena istaknuo Justin Dentmon.

Strasbourg – Real Madrid 66:85 (17:22; 31:46; 39:63)

Ajinca 23 p, 8 sk; Fernandez 24 p

Prilično lagano do četvrte pobjede u isto toliko nastupa došli su košarkaši Real Madrida na gostovanju u Strasbourgu kod istoimenog domaćina.

Domaćini su poveli 2:0 košem Alexisa Ajince i to im je bilo, kako se kasnije ispostavilo, jedino vodstvo na utakmici. Ipak, utakmica je bila u neizvjesnosti do sredine druge četvrtine kada gosti serijom 16:3 odlaze na velikih +15 do poluvremena (31:46). Do kraja utakmice igrači Kraljevskog kluba održavali su dvoznamenkastu prednost i na kraju zasluženo slavili sa 66:85.

Rudy Fernandez je s 24 poena predvodio protivnike, dok je s druge strane Ajinca vrlo dobru utakmicu završio s 23 koša i osam uhvaćenih lopti.