Krunoslav Simon tricom sekundu prije kraja potopio Panathinaikos

Panathinaikos je ugostio Lokomotiv Kuban u sklopu četvrtog kola skupine D. Dosta neočekivano slavio je Kuban i došao do treće pobjede, dok grčki predstavnik ima polovičan učinak.

Panathinaikos – Lokomotiv Kuban 69:72 (12:17; 31:36; 41:52)

Gist 18p, Ukić 8p; Brown 13p, Hendrix 10p, Simon 9p

Gosti su bolje otvorili susret, dobro šutirali za tri poena i tečno igrali u napadu i nakon prvog razdoblja stekli pet poena prednosti. U drugom periodu gledali smo izjednačenu košarku i na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 31:36.

Niti u nastavku favorizirani Panathinaikos nije uspijevao slomiti otpor ruskog predstavnika koji je na terenu djelovao kao bolja i kvalitetnija ekipa, s više skokova i asistencija i pred zadnjih deset minuta imali su 12 poena prednosti.

U zadnjem periodu napokon se probudio grčki predstavnik i stigao do poena prednosti minutu prije kraja. I tada hrvatski reprezentativac Krunoslav Simon stvar uzima u svoje ruke. Prvo je Simon vratio momčad u vodstvo, da bi nakon što je Dimitris Diamantidis sa šest sekundi do kraja tricom izjednačio susret, Simon uzvratio jednakom mjerom, pokazao mirnoću i hrabrost i donio ekipi važnu pobjedu. Ujedno bila je to prva zabijena trica junaka ove utakmice nakon pet neuspješnih pokušaja.

James Gist najviše je pokazao kod domaćina s 18 poena, dok je Roko Ukić za 20 minuta na terenu odigrao dosta skromnu unatoč osam zabijenih poena.

S deset poena i devet skokova Richard Hendrix nosio je Kuban, Derrick Brown dodao je 13 poena i osam skokova, a Mantas Kalnietis zabilježio je sedam koševa, isto toliko skokova i šest asistencija ali i šest izgubljenih lopti. Krunoslav Simon do samog kraja igrao je dosta skromno i susret završio s devet poena, ali nema sumnje kako se promakao u glavnog protagonista dvoboja.

Panathinaikos će u sljedećem kolu na nezgodno gostovanje kod Maccabija, dok će Kuban ugostiti Laboral Kutxa Vitoriu.

Lietuvos Rytas Vilnius – Maccabi Electra Tel Aviv 74:76 (18:26; 33:45; 55:59)

Martynas Gecevičius 24p, Renaldas Seibutis 15p; Devin Smith 18p, Sofoklis Schortsanitis 10p

Četvrto kolo skupine D u Vilniusu otvorili su Lietuvos Rytas i Maccabi Electra Tel Aviv. Do treće uzastopne pobjede i druge na gostovanju stigao je Maccabi pobijedivši rezultatom 74:76. Ovim slavljem izraelski gigant stigao je do omjera od tri pobjede i poraza, dok Lietuvos ima jednu pobjedu u četiri odigrana susreta.

Puno bolje gosti su ušli u utakmicu, kontrolirali tempo i odlično šutirali. Dobru igru okrunili su s 12 poena prednosti na poluvremenu, ali litvanski predstavnik odgovorio je boljom igrom u nastavku. Skoro 7000 navijača nosilo je domaću ekipu i ušlo se u iznimno zanimljivu i ujednačenu završnicu.

15 sekundi do kraja duela najbolji pojedinac domaćeg sastava Martynas Gecevičius postigao je tricu za izjednačenje i digao publiku na noge, da bi Tyrese Rice s pet sekundi na semaforu doveo Maccabi u vodstvo. Renaldas Seibutis u zadnjoj sekundi susreta promašio je šut za dva poena i propustio priliku poslati utakmicu u produžetak.

S 24 poena i tri asistencije Martynas Gecevičius najbolji je pojedinac dvoboja, a solidnu partiju u dresu Lietuvos Rytasa odigrao je Renaldas Seibutis s 15 poena.
Najbolji kod Maccabija bio je Devin Smith s 18 poena i pet skokova, a Sofoklis Schortsanitis dodao je deset poena i prikupio sedam skokova.

U sljedećem kolu Maccabi dočekuje Panathinaikos, dok će Lietuvos na gostovanje kod Crvene Zvezde.