EuroLiga: Novi poraz Arke

Arka Gdynia naše Ana-Marije Begić u sklopu sedmog kola Eurolige poražena je na gostovanju u Španjolskoj od Girone rezultatom 80-70.

Prvo poluvrijeme dvoboja proteklo je u potpuno izjenačenoj borbi dviju ekipa te se na predah otišlo uz tek minimalnu prednost Girone (37-36). Ključnom za rasplet pokazala se treća dionica utakmice u kojoj je Girona uz kvalitetnu obranu uspjela pronaći i rješenja u napadu, te se  ponajviše zahvaljujući u tim trenucima  razigranom triu BurkePalauGardner uspjela odvojiti na 10 poena prednosti (59-49) s kojim se ušlo u posljednjih deset minuta utakmice.

Poljski prvak u posljednjoj dionici pokušao se vratiti u susret, no najbliže što je prišao bilo je na -4 u nekoliko navrata, ali snage za potpuni preokret nije bilo. te je španjolski tim u završnici ipak ponovno povećao razliku i mirno priveo utakmicu kraju.

U pobjedničkoj ekipi četiri igračice postigle su dvoznamenkasti broj poena. Najefikasnija bila je Kennedy Valentine Burke sa 16 postignutih poena,  po 15 su postigle Binta Drammeh i Rebekah Gardner, a Julia Reisingerova ubacila je 12.

Kod Arke istakle su se Megan Gustafson sa 24 poena i 11 skokova i Morgan Quinn Bertsch sa 20 postignutih poena. Naša AnaMarija Begić na terenu je provela tek nešto manje od 9 minuta i za to vrijeme ubacila  3 poena uz 2 skoka, jednu blokadu i dvije izgubljene lopte.

Sa jednom pobjedom i 6 poraza Arka Gdynia trenutno zauzima posljednje 8. mjesto u skupini B, a u sljedećem kolu na svom će terenu dočekati ruski Dynamo Kursk (8. prosinca)