Seattle Storm Ivane Dojkić stigao do svoje prve ovosezonske pobjede

Seattle Storm iz petog pokušaja konačno je uspio doći do svoje prve ovosezonske pobjede. Tim Ivane Dojkić na svom je terenu nakon velikog preokreta svladao Los Angeles Sparks 66-63 te trenutno ima omjer od jedne pobjede i četiri poraza s kojim zauzimaju deseto mjesto na ukupnoj ljestvici i pretposljednje mjesto na ljestvici Zapadne konferencije.

Ekipa Seattlea vrlo loše je ušla u ovaj dvoboj te u uvodnih 12 minuta utakmice gotovo da nije postojala na terenu. U tom periodu Los Angeles je boljom igrom gradio svoju prednost koja je u 12. minuti nakon trice Jordin Canade iznosila + 21 (27-6) te je u tim trenucima izgledalo kao da sve ide u korist gošćama i da ne postoji mogućnost da izgube kontrolu nad ovom utakmicom. Ipak domaće igračice  uspjele su se trgnuti i odgovoriti velikom serijom 18-4 u posljednje četiri i pol minute prvog poluvremena i potpuno se vratiti u utakmicu, pa se na predah otišlo s rezultatom 38-35 u korist Los Angelesa.

Odličan završetak prvog poluvremena donio je dobar momentum ekipi Seattlea, koja je nastavila istim ritmom i početkom nastavka te do svog prvog izjednačenja stigla u 23. minuti utakmice preko Magbegor – koja je realiziranim jednim od dva slobodna bacanja izjednačila rezultat na 38-38. Bolja igra domaćeg tima nastavila se sve do kraja treće četvrtine pa se u posljednjih deset minuta utakmice ušlo sa prednošću Seattlea 52-48

Posljednja dionica utakmice donijela nam je uzbudljivu borbu u kojoj je Seattle konstantno održavao prednost, no ni jednog trenutka se nije uspio odvojiti na više od dva posjeda razlike. Imao je Seattle +6 tri puta tokom posljednje dionice, no dalje od toga nije uspio odmaknuti, pa smo imali zanimljivu završnicu, u kojoj je Los Angeles Sparks imao i nekoliko prilika da dođe do izjednačenja koje nije iskoristio.

Koš Nneke Ogwumike 1:28 prije kraja smanjio je prednost Seattlea na 66-63 nakon čega je uslijedilo nekoliko promašenih uzastopnih napada s obje strane. Posljednji napad na utakmici imala je ponovno Ogwumike za Los Angeles, šest sekundi prije kraja, no umjesto potrebnog šuta za tri, odlučila se na prodor na koš kojeg je promašila, loptu nakon promašaja ulovila je Magbegor i slavlje domaćina moglo je početi.

Prvo ime u domaćim redovima bila je Jewell Loyd sa 25 poena, osam skokova i tri asistencije, 14 poena postigla je Jordan Horston, dok je Ezi Magbegor ostvarila double – double učinak 13 poena i 10 skokova. Naša Ivana Dojkić u igri je provela 18  minuta i postigla pet poena (2P 1-1, 3P 1-2) uz jednu izgubljenu loptu.

Kod gošći najistaknutija je bila Nneka Ogwumike sa 22 poena i 11 skokova, 15 je ubacila Lexie Brown, a 11 Jordin Canada.

Povratak s -21. u današnjem dvoboju bio je drugi najveći povratak u povijesti franšize Seattle Storm. Najveći preokret Seattlea dosad dogodio se 19. svibnja 2007. godine kad su u pobjedi 82-69 na otvaranju sezone nadoknadili zaostatak od 22 poena protiv Houston Cometsa. Protiv Phoenixa 22. svibnja 2008. također su imali povratak s -21 te su slavili s rezultatom 87-83 u tom dvoboju

Također vrijedi istaknuti da je Jewell Loyd u ovom dvoboju prebacila brojku od 4000 postignutih poena u svojoj WNBA karijeri. Postala je tek treća igračica u povijesti franšize i deveta najmlađa u povijesti lige s ovim postignućem.