Euroliga: Pobjede Zalgirisa i Efesa u skupini B

Večeras su u sklopu skupine B Eurolige odigrane dvije utakmice u kojima je Zalgiris tijesno slavio nad Milanom, dok je Anadolu Efes bio uvjerljiv protiv Strasbourga. Na ljestvici vodi Real sa sedam pobjeda, tri pobjede manje imaju Efes i Milano, Zalgiris je na omjeru 3-4, pobjedu iza njega je Bamberg, dok je na dnu Strasbourg s omjerom 1-6.

Zalgiris Kaunas – Armani Milano 73:71 (17:17; 39:31; 60:50)

Dentmon 15 p; Langford 29 p

Treću pobjedu u ovome natjecanju ubilježili su košarkaši Zalgirisa, nakon što su na svom parketu bili bolji od Armani Milana 73:71, te se time jednim malim koračićem približili drugome krugu.

Nakon izjednačene prve četvrtine, domaćini su do sredine druge serijom 16:1 došli do na utakmici najvećih +15 (33:18), da bi Šminkeri do velikog odmora spustili razliku na pristojnijih 39:31. U trećoj dionici gosti nisu uspijevali značajnije zaprijetiti, ali su to u velikoj mjeri učinili u završnici susreta. Nakon vodstva Zalgirisa 71:63, gosti su tricama Curtisa Jerrelsa i Alessandra Gentilea stigli na samo -2, da bi C. J. Wallace pogodio oba slobodna bacanja za izjednačenje 26 sekundi prije kraja. Domaćini su priliku za svoj posljednji napad sjajno iskoristili polaganjem Justina Dentmona 3,9 sekundi do posljednje sirene. Priliku za izjednačenje Milanisti su uprskali već na prvome dodavanju i slavlje domaćina moglo je započeti.

Dentmon je s 15 poena bio najbolji strijelac litavskog velikana, dok je kod Milana tu titulu ponio Keith Langford s 29 ubačaja.

Anadolu Efes – Strasbourg 88:65 (24:12; 46:29; 69:49)

Hopson 23 p, Gordon 18 p, 7 sk; Ajinca 21 p

Pobjedom nad Strasbourgom, košarkaši Anadolu Efesa preskočili su Milano na drugom mjestu ljestvice i jednom nogom ušli u najboljih 16 Eurolige.

Gosti su vrlo dobro ušli u susret i na krilima francuskog reprezentativca Alexisa Ajince držali se u igri do sredine prve četvrtine, da bi domaćin serijom 8:0 dobio prvi zalet, koji je kasnije ekipu odveo u uvjerljivu pobjedu, koja do kraja susreta nije dolazila u znak pitanja, a u nekim trenucima mirisalo je i na pravi potop Francuza.

Do konačnih 88:65 tursku je momčad predvodio Scotty Hopson s 23 ubačena koša, a Jamon Gordon je dodao 18 uz sedam skokova. Naš Zoran Planinić u igri je proveo 14 minuta ubacivši četiri skoka uz isto toliko asista, uz po jedan skok i blokadu te dvije osvojene lopte, dok Stanko Barać nije našao svoje mjesto među 12 igrača. Kod gostiju se istaknuo Ajinca s 21 poenom i šest skokova.