Euroliga: Radošević vrlo dobar, Rudež debitirao za Valenciju

U Beogradu je Crvena Zvezda u sklopu petog kola Eurolige ugostila Brose Bamberg. Naš Leon Radošević odigrao je važnu ulogu u pobjedi njemačke momčadi, dok Zvezdi nije pomogao ni iznimno raspoložen Rochestie.

Od početka utakmice Brose je odlučnije ušao u utakmicu i stvarao velike probleme srpskoj momčadi. Odlična prva četvrtina utakmice donijela je Bambergu prednost od plus dvanaest. Domaćini su nešto boljom igrom smanjili prednost gostiju do poluvremena na minus devet. Treća četvrtina pripala je Zvezdi; odlični Rochestie dirigirao je igru srpske momčadi i smanjio razliku. Međutim, do potpunog preokreta Zvezda nije došla i Brose je mirno priveo utakmicu kraju.

Odličnu igru dresu Brosea pružio je naš Leon Radošević s 11 poena (4/4 iz igre) i sedam skokova te Augustine Rubit s 15 poena i pet skokova. Kod domaćina se istaknuo Taylor Rochestie s 22 poena i tri asistencije. Zvezda je sada na omjeru od dvije pobjede i tri poraza, dok Brose ima tri pobjede i dva poraza.

Aktualni europski prvak Fenerbahče ugostio je aktualnog prvaka Španjolske – Valenciju – za koju je prvi put nakon povratka u europsku košarku zaigrao naš Damjan Rudež.

Nakon izjednačene prve četvrtine, u drugoj četvrtini Fenerbahče pokazuje zašto rijetko tko odnosi bodove iz Istanbula i domaćin na veliki odmor odlazi s plus osam. U drugom poluvremenu Fener je sigurno održavao prednost i nije dozvolio gostima da se ozbiljnije približe. Konačni rezultat bio je 79:66.

Najbolji pojedinci kod Fenera bili su Luigi Datome s 16 poena i James Nunnally s 13 poena i četiri skoka.
Kod Valencije je najefikasniji bio San Emeterio s 11 poena.

U svome debiju u dresu Valencije Damjan Rudež odigrao je pet i pol minuta uz dva poena i skok.
Fenerbahče u pet kola ima tri pobjede i dva poraza, a Valencia je na istom omjeru.