Euroliga: Simon opet pogodio za pobjedu

Večeras je u Euroligi odigran jedan susret skupine B i dva skupine D, uz ponovno zaključivanje utakmice Krune Simona tricom za pobjedu njegovog Lokomotiva. Roko Leni Ukić uklopio se u sivilo svoje momčadi u porazu u Izraelu.

Skupina B

Zalgiris Kaunas – Brose Baskets 91:81 (23:16; 39:39; 69:54)

Dentmon 24 p, 9 as; Sanders 18 p, Smith 18 p

Do druge pobjede došli su košarkaši Zalgirisa u utakmici protiv Brose Basketsa i time se sa svojim večerašnjim protivnicima izjednačili na tablici.

Odlična treća četvrtina, koju su dobili sa 30:15, bila je dovoljna Litvcima da se odvoje od gostiju iz Bamberga i na kraju slave pobjedu 91:81. Odlično su domaćini otvorili utakmicu, ali gosti se u drugoj dionici vraćaju u susret. Igrači iz Zelene šume na krilima su Robertasa Javtokasa sjajno otvorili drugo poluvrijeme i odlijepili se na dvoznamenkastu razliku, koju je tek u jednom navratu Akim Sanders umanjio na – 7 (75:68) u posljednjoj dionici, ali pobjeda domaćina u posljednjim minutama nije dolazila u pitanje.

Justin Dentmon je s 24 poena i devet asistencija predvodio domaćine, dok su se kod gostiju istaknuli Jamar Smith i već spomenuti Sanders s po 18 ubačaja.

Skupina D

Lokomotiv Kuban – Laboral Kutxa 85:84 (21:13; 40:42; 61:58)

Brown 23 p, Simon 19 p, 6 as; Bjelica 16 p

I drugu utakmicu za redom Kruno Simon odlučio je euroligaški dvoboj, ovog puta na domaćem susretu protiv Laboral Kutxe.

Iako su košarkaši ruske momčadi bolje otvorili susret, gosti iz Baskije ubrzo su vratili rezultatsku neizvjesnost i istu u utakmici punoj preokreta držali do kraja susreta.  U posljednje dvije i pol minute ušlo se sa osam poena prednosti gostiju (75:83), ali stvari tada u svoje ruke uzima Marcus Williams koji najprije ubacuje pet poena, a potom i asistira Simonu za tricu šest sekundi prije kraja koja je domaćinima donijela pobjedu. Gosti su do kraja susreta imali priliku za još jedan napad, ali Walter Hodge promašio je floater za pobjedu i ista ostaje u Rusiji.

Derrick Brown je s 23 poena bio najefikasniji u domaćim redovima, dok je Simon utakmicu završio s 19 poena, pet skokova, šest asista i jednom osvojenom loptom. Kod gostiju je najbolji bio Milko Bjelica sa 16 koševa.

Maccabi Tel Aviv – Panathinaikos 75:68 (25:12; 36:29; 56:47)

Blutenthal 14 p, 8 sk, Ingles 14 p; Lasme 13 p, 7 sk

Po imenima momčadi vjerojatno i najjača utakmica večeri odigrana je u Tel Avivu, a na koncu su slavili domaćini sa 75:68.

Jednosmjerna utakmica u kojoj je bilo tek jedno izjednačenje (10:10 u 6. minuti) odigrana je večeras između dvije velike euroligaške momčadi Maccabija i Panathinaikosa. Domaćini su u velikoj većini susreta imali dvoznamenkastu prednost, uz povremene prijetnje gostiju iz Atene, ali pobjeda Ponosa Izraela niti u jednom trenutku nije dolazila u pitanje.

David Blutenthal i Joe Ingles su s po 14 poena predvodili domaćine, dok se kod gostiju izdvojio Stephan Lasme sa 13 ubačenih koševa. Ukić je u zelenom dresu susret završio s po dva poena i skoka uz jedno dodavanje.