Tomić odličan u pobjedi Barcelone

Nakon važne pobjede protiv CSKA igrači Barcelone stigli su do nove pobjede u okršaju protiv Budivelnik Kieva rezultatom 74:84. Ante Tomić bio je već uobičajeno jedan od najbolji pojedinaca u sastavu, dok je Mario Hezonja dobio priliku zaigrati svega 30 sekundi.

Budivelnik Kiev – FC Barcelona 74:84 (21:24; 48:46; 56:62)

Darjus Lavrinović 21 p, Dajuan Summers 14 p; Ante Tomić 18 p,  Joey Dorsey 16 p, Juan Carlos Navarro 15 p

Nakon važne pobjede protiv CSKA igrači Barcelone stigli su do nove pobjede u okršaju protiv Budivelnik Kieva rezultatom 74:84. Ante Tomić bio je već uobičajeno jedan od najbolji pojedinaca u sastavu, dok je Mario Hezonja dobio priliku zaigrati svega 30 sekundi.

Nakon izjednačenog početka, u drugom periodu domaćin igra najbolju dionicu u susretu i na poluvrijeme odlazi s dva poena prednosti. Španjolski predstavnik uozbiljio se u nastavku i odličnom obranom sveo Budivelnik na osam poena u periodu te stvorio šest poena prednosti pri rezultatu 56:62. U zadnjih deset minuta gosti su kontrolirali susret i nisu dozvolili ukrajinskom predstavniku da se približi te relativno mirno priveli susret kraju.

Barcelona je u ovoj utakmici prezentirala lijepu napadačku igru, odlično su šutirali za dva poena i nakupili čak 26 asistencija. Time su uspjeli nadomjestiti prilično slab šut za tri poena i dominaciju Kieva u skoku. Ovom pobjedom Barcelona je došla do treće pobjede, dok Budivelnik Kiev ima omjer od jedne pobjede i četiri poraza.

S 21 poenom i sedam skokova Darjus Lavrinović bio je najbolji igrač domaćeg sastava, a dobro je odigrao i Dajuan Summers s 14 poena i sedam skokova.

Hrvatski reprezentativac Ante Tomić za 22 minute na terenu postigao je 18 poena i prikupio pet skokova, Joey Dorsey dodao je 16, a Juan Carlos Navarro 15 koševa.

U nastavku natjecanja Kiev će na gostovanje kod Fenerbahčea, a Barcelona u Beograd protiv Partizana.