Euroliga: Simon vodio Lokomotiv, slavlja španjolskih momčadi

Nakon jučerašnje uvodne četiri utakmice, s večerašnjih je novih četiri zaključeno deveto kolo Eurolige. U tri su susreta slavili španjolski klubovi, a u jedinom susretu u kojem nisu nastupale momčadi iz ACB lige, Lokomotiv je bio bolji od Maccabija.

Skupina E

Veliko iznenađenje napravili su košarkaši Laboral Kutxe koji su u Ateni sa 61:68 bili bolji od Panathinaikosa. Prijelomnom se pokazala treća četvrtina koju su gosti iz Vitorije bili bolji za deset poena, što im je bilo dovoljno za kasniju pobjedu. Andres Nocioni je sa 16 koševa i 13 skokova bio najbolji pojedinac baskijske momčadi, ali i cijelog dvoboja, dok se kod domaćina sa 15 poena istaknuo Dimitris Diamantidis. Naš Roko-Leni Ukić za nešto više od 17 minuta u igri upisao je četiri koša i dvije asistencije.

Odličnu utakmicu odigrao je Slovenac Zoran Dragič i odveo svoju Unicaju do pobjede nad Anadolu Efesom. Domaćini su ušli u susret rezultatom 17:1, ali turska se momčad brzo pribrala i vratila u utakmicu, iako se do kraja susreta nisu približili na manje od četiri poena zaostatka. U konačnih 83:75 Dragič je ugradio 24 poena, a Jayson Granger 16. Kod gostiju je Kostas Vasileiadis ubacio 15 poena, a Zoran Planinić 14 uz po četiri skoka i ukradene lopte te šest asista.

Rezultati:

Panathinaikos – Laboral Kutxa 61:68 (Diamantidis 15 p; Nocioni 16 p, 13 sk)

Unicaja Malaga – Anadolu Efes 83:75 (Dragič 24 p, Granger 16 p; Vasileiadis 15 p)

Poredak: 1. Barcelona 9-0, 2. Armani 6-3, 3. Unicaja 5-4, 4. Panathinaikos 4-5 5. Olympiacos 4-5, 6. Fenerbahce 4-5, 7. Efes 2-7, 8. Laboral 2-7

Skupina F

Lokomotiv je nakon tri ovosezonska poraza od Maccabija, večeras napokon stigao do pobjede protiv Ponosa Izraela. Domaćin je vodio u velikom dijelu susreta, a kada su gosti iz Tel Aviva priprijetili u posljednjoj četvrtini na scenu je stupio Kruno Simon, koji je 15 od svoja 23 poena ubacio u posljednjih deset minuta i praktički sam odveo Lokomotiv do pobjede. Učinku od 23 poena Đuks je dodao dva skoka, pet dodavanja i jednu krađu, a 16 poena dodao je Derrick Brown, koliko su i kod gostiju ubacili David Blu, koji je promašio tricu za pobjedu, te Ricky Hickman.

Galatasaray je na svom terenu poražen od madridskog Reala, koji tako nastavlja svoj sjajni pobjednički niz ove sezone. Domaćini niti u jednom trenutku utakmice nisu bili u vodstvu, stoga je konačnih 74:85 za Kraljevski klub potpuno realno i zasluženo. Nikola Mirotić predvodio je goste sa 18 poena, koliko je kod domaćina ubacio Zoran Erceg, dok je Carlos Arroyo dodao 16 uz osam asistencija.

Rezultati:

Lokomotiv Kuban – Maccabi Tel Aviv 83:75 (Simon 23 p, Brown 16 p; Blu 16 p, Hickman 16 p)

Galatasaray – Real Madrid 74:85 (Mirotić 18 p; Erceg 18 p, Arroyo 16 p, 8 as)

Poredak: 1. CSKA 8-1, 2. Real 8-1, 3. Maccabi 6-3, 4. Lokomotiv 4-5, 5. Bayern 4-5, 6. Galatasaray 3-6, 7. Partizan 2-7, 8. Zalgiris 1-8