Euroliga: Slavlja CSKA i Barcelone, vrlo dobri Tomić

Večeras su odigrane posljednje dvije utakmice 6. kola Eurolige, a pobjede nad Galatasarayom i Armani Milanom upisali su velikani CSKA i Barcelona.

Skupina E

Barcelona – Armani Milano 80:70 (12:15; 35:37; 49:52)

Oleson 17 p, Tomić 16 p; Langford 18 p, Samuels 14 p, 6 sk

Barcelona je pobjedom nad Armani Milanom ostala jedina stopostotna momčad drugog kruga Eurolige i siguran su putnik u četvrtfinale, dok su Šminkeri unatoč porazu na solidnom omjeru 3-3 i dobrim izgledima za prolazak u četvrtfinale.

Gosti su zadali mnogo problema Barceloni i uz povremene bljeskove Blaugrane u drugoj četvrtini, držali su vodstvo kroz čitavih prvih 30 minuta. Međutim, tri uzastopne trice na početku posljednje četvrtine donijele su domaćinima vodstvo koje do kraja susreta ne samo da nisu ispustili, već su ga na krilima sjajnog Brada Olesona, koji je čak 16 od svojih 18 poena ubacio u posljednjoj četvrtini, podigli na konačnih okruglih 80:70.

Osim već spomenutog Oleson, vrlo dobru partiju za Barcelonu pružio je naš Ante Tomić, završivši susret sa 16 poena, četiri skoka i jednim asistom, dok je Mario Hezonja cijelu utakmicu proveo na klupi. Kod gostiju se s 18 koševa istaknuo Curtis Jerrels.

Poredak: 1. Barcelona 6-0, 2. Olympiacos 4-2, 3. Armani 3-3, 4. Panathinaikos 3-3, 5. Unicaja 3-3, 6. Fenerbahce 2-4, 7. Anadolu Efes 2-4, 8. Laboral Kutxa 1-5

Skupina F

Galatasaray – CSKA Moscow 71:74 (21:23; 37:40; 58:56)

Arslan 19 p, Arroyo 16 p, 9 as, Mensah-Bonsu 12 p, 12 sk; Krstić 24 p, Hines 11 p, 11 sk

Do svoje pete pobjede u drugom krugu Eurolige košarkaši moskovskog CSKA došli su na gostovanju u Istanbulu kod Galatasaraya i još ih samo puka teorija od tri poraza, među kojima i domaći od Bayerna veći od 25 koševa razlike, mogu eliminirati iz daljnjeg natjecanja, iako ni tada ne bi sigurno ispali, dok je pred turskom momčadi još mnogo posla ukoliko misle vidjeti četvrtfinale.

Početak utakmice i prva četvrtina protekla je u blagom vodstvu gostiju, a krajem prve dionice i početkom druge ruski sastav radi seriju 13:0 i odvaja se na dvoznamenkastu prednost (21:33). Domaćin se uskoro budi i na krilima vrućeg Endera Arslana smanjuje zaostatak na sasvim prihvatljivih 37:40 na kraju prvog poluvremena.

Galatasaray je znatno agresivnije ušao u drugo poluvrijeme i sredinom treće četvrtine serijom 13:2 nakon dugo vremena ponovno prelaze u vodstvo (52:51), koje su do isteka 30. minute povećali za jedan poen (58:56). Sjajne napadačke dionice Nenada Krstića i Vladimira Micova dovele su goste u novo vodstvo, a Victor Khryapa pogođenim je jednim slobodnim bacanjem 14 sekundi prije kraja postavio konačnih 71:74. Domaćin je do kraja imao šansu za eventualno izjednačenje, ali je upravo Khryapa blokirao pokušaj trice Popsa Mensah-Bonsua za produžetak.

Krstić je predvodio pobjednike s 24 poena, a Kyle Hines ubacio je 11 uz isto toliko skokova. Kod domaćina se istaknuo Arslan s 19 poena, Carlos Arroyo dodao je 16 uz devet asistencija, a Mensah-Bonsu po 12 koševa i skokova.

Poredak: 1. CSKA 5-1, 2. Maccabi 5-1, 3. Real 5-1, 4. Lokomotiv 3-3, 5. Galatasaray 2-4, 6. Bayern 2-4, 7. Zalgiris 1-5, 8. Partizan 1-5