Euroliga: Sve tri momčadi iskoristile prednost domaćeg terena

U trećim utakmicama doigravanja sve pobjede su uzeli domaćini i time produžili trajanje serije. Olympiacos je u trileru bio bolji od Madrida, Maccabi je nadjačao Milan, a Panathinaikos je bio uvjerljiv protiv CSKA-a.

Olympiacos – Real Madrid 78:76 (23:15; 45:38; 65:58)

Aktualni europski prvaci našli su se u nezgodnoj situaciji nakon što su izgubili prve dvije utakmice u Madridu. U utakmici u kojoj nisu imali prostora za pogreške, domaćini su uspjeli uzeti pobjedu i produžiti ovu seriju. Madrid je od samog početka morao hvatati zaostatak, koji je u jednom trenutku iznosio 11 poena. U tome su uspjeli u zadnjoj četvrtini, ali je Kostats Sloukas šest sekundi prije kraja s linije slobodnih bacanja donio vrijednu pobjedu Olympiacosu.

Najbolji kod domaćina bio je Bryant Dunston s 21 poenom i realizacijom šuta 90%, 4 asistencije, a nedostajao mu je jedan skok do double-double učinka. Slijedio ga je uvijek raspoložen Vassilis Spanoulis sa 17 koševa. Realu je pak najbolji bio Sergio Rodriguez s 19 poena i 4 asistencije, a pola koša i asistenciju manje imao je Rudy Fernandez.

Maccabi Tel Aviv- Armani Milan 75:63 (15:16; 39:29; 61:45)

Važnu pobjedu u ovoj seriji ostvario je Maccabi, koji sada s vodstvom 2:1 može završiti seriju u Tel Avivu u srijedu. Igrači Maccabija odlično su odigrali drugu četvrtinu, kada su preuzeli vodstvo koje su do poluvremena povećali na dvoznamenkastu brojku. Ključne su bile prve minute treće četvrtine, kada su David Blu i Devin Smith tricama povećali prednost i ozbiljno se rezultatski udaljili, dovoljno da mirno odigraju ostatak susreta i privedu u zadnjoj četvrtini utakmicu kraju.

David Blu pokazao se kao najbolji igrač Maccabija sa 16 poena, a poen, odnosno dva poena manje imali su Ricky Hickman i Alex Tyus. Naš Andrija Žižić odigrao je samo dvije minute susreta. Za Milan je najviše zabio Daniel Hackett, i to 14 poena, a 12 poena je zabio Keith Langford.

Panathinaikos – CSKA 65:59 (20:11; 41:35; 51:47)

Grčko-ruski dvoboj ovaj put je pripao Panathinakosu, a CSKA se nada da će ipak u sljedećem susretu zatvoriti seriju. Možemo reći da su Grci već pobjednički potez napravili u prvoj četvrtini, gdje su sa svojom odličnom obranom uspjeli limitirati CSKA na samo 11 poena. Tu prednost dobro su uspjeli održati tijekom utakmice, kao i dobru obranu, jer 59 poena je najmanje postignutih koševa ruske momčadi ove sezone.

Zanimljivo je da su se svi igrači Panathinaikosa koji su igrali upisali u strijelce, ali ipak je najviše zabio Stephane Lasme, i to 13 poena. Roko Ukić je ubacio 5 u 18 minuta igre. Amerikanac Sonny Weems bio je najbolji kod Rusa sa 14 opena, a preostali dvoznamenkasti strijelac bio je Vitaly Fridzon s 10 poena.