Euroliga: Tomićeva Barcelona iznenađujuće lagano protiv Olympiacosa

Odigrana je posljednja utakmica petog kola Eurolige u kojoj su se sastali španjolski i grčki gigant. Olympiacos je došao u Barcelonu sa skorom 4:0 te su očekivali i pobjedu protiv Katalonaca koji su prije ove utakmice bili u očajnoj formi. Barcelona je vodila veći dio utakmice te je na kraju slavila s čak 22 poena razlike.

Barcelona – Olympiacos 73:51 (14:14, 18:12, 17:15, 24:10)

Seraphin 13p, Oriola 11p – Papapetrou 11p, Papanikolaou 8p

Dobro je gostujuća momčad krenula u utakmicu te je već na početku napravila manju seriju. No ubrzo se Barcelona trgnula te je na krilima Kevina Seraphina došla u vodstvo. Grci su igrali dobru obranu, ali su zbog neefikasnog napada bili u zaostatku. Iako su obje momčadi poznate po svom napadačkom arsenalu, večeras je jednostavno bili teško za trenere pronaći raspoloženog igrača. Pred kraj druge četvrtine Barcelona je počela bolje iskorištavati svoje napade te su povećali svoje vodstvo.

U  drugom dijelu Olympiacos je na sve načine pokušao smanjiti zaostatak, ali jednostavno su imali previše loš šut da bi ostvarili pobjedu. Grci su potpuni krah doživjeli u zadnjoj četvrtini u kojoj je Barcelona pokazala kakvu kvalitetu i širinu klupe posjeduje. Počeli su pogađati teške šuteve te su igrali nevjerojatnu obranu. Olympiacos je zabio samo deset poena u zadnjoj četvrtini te je ta dionica utakmice sigurno pokazala igračima Barcelone kako trebaju igrati da počnu ostvarivati više pobjeda.

Hrvatski centar Ante Tomić odigrao je 12 minuta postigavši četiri poena, ali treba se napomenuti da je uputio samo tri šuta prema košu.

Barcelona u sljedećem kolu dočekuje Efes, a Olympiakos igra protiv svog rivala Panathinaikosa.