Šiši bolji od Babe, odlične partije Šibenčana i Mostarca

Novo kolo NBA lige donijelo nam je i prvi susret naših reprezentativaca Darija Šarića i Bojana Bogdanovića ove sezone. Philadelphia 76ersi ugostili su Indiana Pacerse. Sixersi su na krilima četiri pobjede u posljednjih pet utakmica htjeli pobjedom obradovati domaće navijače i potvrditi da su legitimni kandidati za doigravanje. Međutim, Pacersi igraju u odličnoj formi te ih je zanimao samo nastavak serije pobjeda.

Philadelphia 76ers – Indiana Pacers 121:110 (30:28, 26:35, 36:26, 29:21)
Redick 31p (6as), Covington 22, Embiid 18p (9sk), Šarić 15p (6sk), Simmons 14p (11sk, 11as) – Oladipo 31p (5sk, 7as), Bogdanović 21p, Young 15p

Odmah na početku utakmice bilo je jasno da su Dario i Bojan posebno inspirirani jer su u prvih pet minuta utakmice kombinirano ubacili 16 poena bez promašaja iz igre. Prva četvrtina donijela je vrlo raspoložene napadački obje momčadi i rezultatski izjednačenu igru. Drugu dionicu susreta gosti otvaraju serijom 9:0, Sixersi se brzo vraćaju, ali gosti boljom završnicom poluvremena odlaze na odmor s plus sedam.

Nastavak susreta bolje otvara Philadelphia i već nakon tri minute preokreće rezultat no pojavio se drugi problem – rani četvrti faul Joela Embiida. U posljednjih 12 minuta dvoboja ušlo se s plus tri za domaćina. Igralo se koš za koš i u toj igri bolje se snašla Philadelphia predvođena nevjerojatnim J.J. Redickom (trice 8/12) i upisala četvrtu pobjedu zaredom. Konačni rezultat bio je 121:110 za domaćina. Sixersi sada imaju više od 50 posto pobjeda prvi put nakon 2013. godine.

Šarić je ubacio 15 poena (šut iz igre 6/9), uz šest skokova i asistenciju za samo 21 minutu na parketu. Bogdanović je ubacio 21 poen (šut iz igre 8/14), čemu je dodao četiri skoka i dvije asistencije za 35 minuta. Napomenimo još da se kod Indiane na teren nakon dva tjedna pauze vratio Myles Turner. Ubacio je devet poena uz 11 skokova.

76ersi su sada na omjeru od pet pobjeda i četiri poraza kao i Pacersi. Šariću i društvu slijedi tri dana odmora pa ih čeka gostovanje kod Utah Jazza, dok Pacersi putuju u New York u goste Knicksima.