Euroliga: Uvjerljive pobjede domaćina

Sinoć su odigrane nove dvije utakmice četvrtfinala Eurolige, u kojima su domaćini stigli do uvjerljivih pobjeda. Tako je moskovski CSKA stigao do 2-0 protiv Panathinaikosa, dok je Armani izjednačio na 1-1 protiv Maccabija.

Utakmica u Moskvi nije nam ponudila mnogo uzbuđenja. Gosti su bolje odigrali tek veći dio prve četvrtine, dok je ostatak susreta u potpunosti pripao domaćinima. Serijom 16-0 u drugoj četvrtini košarkaši CSKA otišli su na dvoznamenkastu prednost, koju gosti iz Atene do kraja susreta nisu uspjeli ugroziti. Konačnih 77:51 u potpunosti oslikava stanje na terenu, na kojem su domaći košarkaši odigrali vrlo dobru, a gosti jako lošu utakmicu.

Sonny Weems predvodio je domaći sastav s 23 poena, dok je jedini raspoloženi kod gostiju bio naš Roko-Leni Ukić s 15 koševa, čemu je pridodao dvije asistencije te po jedan skok i blokadu.

Košarkaši Armani Milana odigrali su odličnu utakmicu u kojoj, za razliku od prve, nisu podlegli pritisku i prosuli veliko vodstvo, te su izjednačili dvoboj protiv Maccabija na putu prema svom domaćem Final Fouru. Od prvog do posljednjeg poena, vodstvo je bilo na strani košarkaša Armanija, koji su dvozna,menkasto vodstvo čvrsto držali velikim dijelom susreta. Gosti iz Tel Aviva u nekoliko su navrata pokazivali znakove života, ali bliže od osam poena zaostatka se nisu uspjeli približiti, pa zaslužena pobjeda 91:77 ostaje u Milanu.

Curtis Jerrels sa 17 je poena i šest asista predvodio domaćina, dok je kod Maccabija 16 poena ubacio Alex Tyus. Naš Andrija Žižić upisao je dva poena, skok i asistenciju za šest minuta provedenih u igri.