Euroliga: Uvjerljivo slavlje Reala, CSKA do pobjede nakon produžetka

Pretposljednje kolo drugog kruga Eurolige zaključeno je s večerašnje četiri utakmice. Jedinu gostujuću pobjedu upisao je Olympiacos, najzanimljivije je bilo u Moskvi, dok su najuvjerljiviju pobjedu upisali košarkaši Reala.

Skupina E

Anadolu Efes je u svojoj Abdi Ipekci Areni ugostio košarkaše Olympiacosa i ubilježio jedanaesti poraz u drugom krugu, što ga sada i sigurno smješta na posljednje mjesto skupine E., dok su gosti iz Pireja ovom pobjedom najavili borbu za treće mjesto u posljednjem kolu, kada se sastaju s izravnim suparnikom i najvećim rivalom Panathinaikosom. Olympiacos je bio bolji takmac tokom čitavog susreta, a iako su se domaćini u nekoliko navrata pokušali vratiti u igru, pobjeda gostiju od konačnih 78:83 niti u jednom trenutku nije došla u pitanje.

Pobjednike je sa 17 poena predvodio Vassilis Spanoulis, dok je kod Efesa 16 poena uz devet asistencija ubilježio Jamont Gordon. Zoran Planinić susret je završio s osam koševa, dva skoka i jednim dodavanjem.

Rezultati:

Anadolu Efes – Olympiacos 78:83 (Spanoulis 17 p; Gordon 16 p, 9 as, Vasileiadis 16 p)

Poredak: 1. Barcelona 12-1, 2. Armani 10-3, 3. Olympiacos 7-6, 4. Panathinaikos 7-6, 5. Unicaja 5-8, 6. Fenerbahce 5-8, 7. Laboral 4-9, 8. Efes 2-11

Skupina F

Današnji je program otvoren u Moskvi, gdje je CSKA tek nakon produžetka uspio upisati pobjedu nad Galatasarayem. Izjednačena utakmica igrala se svih 45 minuta, a domaćini su pobjedu osigurali tek boljim izvođenjem slobodnih bacanja u samoj završnici susreta. Ovom pobjedom Moskovljani su ostali na prvom mjestu skupine F, dok je turskoj momčadi za prolaz dovoljna pobjeda nad Partizanom u posljednjem kolu.

Sasha Kaun je s 14 poena predvodio domaćine do pobjede, dok je kod gostuju Zoran Erceg s 35 poena postavio klupski rekord po broju postignutih poena u jednoj euroligaškoj utakmici, a učinku je nadodao i devet skokova.

Partizan je pobjedom nad Zalgirisom izbjegao posljednje mjesto u skupini, koje sje na koncu pripalo upravo njihovim večerašnjim suparnicima. Igrači trenera Duška Vujoševića utakmicu su otvorili s vodstvom 13:0, a na polovici prve četvrtine stigli su i do +17 (21:4). Gosti su u nastavku utakmice igrali nešto bolju košarku i u nekoliko navrata smanjili zaostatak na jednu znamenku, ali u posljednjoj četvrtini domaćin ponovno dodaje gas i rješava utakmicu u svoju korist s konačnih 78:67.

Davis Bertans je sa 17 poena i deset skokova bio najbolji igrač Partizana, dok je kod gostiju iz Kaunasa 13 koševa uz sedam skokova skupio Arturas Gudaitis.

Madridski Real s laganih je 81:55 pobijedio momčad Lokomotiva u utakmici u kojoj su gosti iz Krasnodara imali tek jedno jedino izjednačenje, ono 2:2 na samom početku utakmice. Igrači Kraljevskog kluba prednost su gradili iz minute u minutu i jedino pravo pitanje bilo je s koliko će koševa prednosti domaćini na kraju slaviti.

Najbolji igrač Reala u ovoj je utakmici s 15 poena i šest skokova bio Felipe Reyes, dok je kod gostiju 17 poena ubacio Richard Hendrix, koji je skupio i devet skokova. Naši se košarkaši nisu upisali u strijelce. Dontaye Draper uhvatio je dva skoka i skupio po jednu asistenciju i ukradenu loptu za 12 minuta na parketu, dok je Kruno Simon u igri proveo pet minuta više za učinak od po jednog skoka i asista.

Rezultati:

CSKA Moscow – Galatasaray Istanbul 86:85 p. (Kaun 14 p; Erceg 35 p)

Partizan NIS – Zalgiris Kaunas 78:67 (Bertans 17 p, 10 sk; Gudaitis 13 p, 7 sk)

Real Madrid – Lokomotiv Kuban 81:55 (Reyes 15 p, 6 sk; Hendrix 17 p, 9 sk)

Poredak: 1. CSKA 10-2, 2. Real 10-2, 3. Maccabi 8-5, 4. Galatasaray 6-6, 5. Lokomotiv 6-6, 6. Bayern 5-8, 7. Partizan 3-10, 8. Zalgiris 1-12