Studentska nadmetanja idu prema raspletu: Završena i slavonska podskupina

Odigrana je prva utakmica slavonske podskupine Poluzavršnice studentskog Unisport prvenstva Hrvatske regije sjever u košarci za studente između ekipa Veleučilišta Lavoslava Ružičke iz Vukovara i Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera iz Osijeka. Utakmica se odigrala u Vukovaru u Športskoj dvorani Borovo pred solidno popunjenim tribinama.

Vukovar – Osijek 43:86 (13:22, 17:10, 11:29, 2:25)

Veleučilište Lavoslava Ružičke u Vukovaru: Prce, Barić 13, Madžar 4, Rajšić 6, Marković, Ćosić, Janković, Maričić 2, Smoljak, Ilić, Škrlec 15, Jozić 3. Trener: Dražen Pejić.

Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku: Liović, Kordić 10, Grgić 14, Vučemilović Grgić 4, Hartmann 4, Šarić 14, Dugandžić 22, Radaković, Raič 16, Novaković 2. Trener: Goran Gunjević.

Osječani su pobijedili vukovarsko Veleučilište. Utakmica je bila napeta prvo poluvrijeme, te početkom treće četvrtine kad su Vukovarci i uspjeli izjednačiti na 32:32 košem svog kapetana Igora Škrleca. Tada Osječani stavljaju u šestu brzinu, te do kraja susreta povećavaju svoju razliku do konačnih +43 dozvolivši svom domaćinu samo 11 postignutih koševa (2 u posljednjoj četvrtini).

Zagrebačka podskupina je odigrala tri utakmice u Zagrebu u košarkaškom centru Cedevita 19. ožujka.

U prvoj utakmici sastali su se Sveučilište Zagreb i Zagrebačka škola ekonomije i menadžmenta (ZŠEM). U početku utakmice ZŠEM je poveo i jedno vrijeme držao priključak sa Zagrebom, međutim, u nastavku ekipa Sveučilišta Zagreb pokazuje svoju pravu snagu, te uvjerljivo i zasluženo slavi protiv sastava ZŠEM-a rezultatom 77:49.

U drugoj utakmici snage su odmjerili ZŠE i zagrebački VERN’. U ovome susretu pobjedu je odnio VERN rezultatom 77:60. Tijekom napete utakmice vidjela se obostrana želja za pobjedom, no, ipak, VERN’-ovci slave zahvaljujući dužoj klupi i uigranosti, uz pomoć protivničke slabe napadačke realizacije.

Treći dvoboj između dviju zagrebačkih neporaženih momčadi pripao je Sveučilištu Zagreb, koji će tako maksimalnim učinkom dočekati Slavonce. Rezultat 74:54 ipak ne sugerira da se na parketu događala zanimljiva utakmica. Početni uragan Sveučilišta Zagreb donio je vodstvo od 16 razlike, ekipa VERN’-a uzvraća udarac te se vraća na samo pet razlike pred početak posljednjih deset minuta, te dovodi utakmicu u neizvjesnost. Međutim, u zadnjoj četvrtini ekipa Zagreba je ponovno uzela inicijativu u svoje ruke te uvjerljivo slavila.

5. Veleučilište u Vukovaru 1 0-1 1 -43

Nakon odigravanja slavonskog derbija, Slavonci dolaze 9. i 10. travnja u Zagreb gdje će u košarkaškom centru Cedevita odigrati ostale međusobne utakmice i dvije najbolje ekipe idu u Pulu u borbu za prvaka Hrvatske.