Euroligaška Cedevita na 0-2 u ABA ligi!

U prva dva kola Union Olimpija je porazila oba finalista prošlogodišnje sezone ABA lige. Nakon Cibone pobijedili su su i drugi zagrebački klub, euroligaša Cedevitu.

Union Olimpija – Cedevita 77:67 (16:17, 37:32, 61:46)

Union Olimpija: Rupnik 2, Marinelli 1, Salin 7, Murić 4, Begić 11, Nikolov 14, Mahkovic 17, Omić 8, Marinović 9, Kanacević 4, Vučetić.
Cedevita: Ramljak 9, Pilepić 13, A. Delaš 8, Bilan 15, M. Delaš 8, Gordić 11, Arapović 3,  Mazalin, Zubčić, Babić, Žganec, Tomas.

Cedevita je u utakmicu krenula bez Roke Ukića i bolesnog Jasmina Repeše, dok je Marko Tomas nakon dugo vremena zaigrao za Vitamine. I to je jedina dobra vijest za prvaka Hrvatske, bez obzira na to što je Tomas odigrao samo nešto više od četiri minute.

Slovenci su bolje krenuli i sredinom prvog dijela imali su prednost od 11:4. Momčad koju je umjesto Repeše po treći puta zaredom vodio Veljko Mršić na kraju prvih deset minuta imala je minimalni zaostatak, a do poluvremena je bilo još nadoknadivih -5 (32:37).

Smanjila je Cedevita preko Ivana Ramljaka na samo -3 (42:39), ali ubrzo su Ljubljančani preuzeli kontrolu utakmice i otišli na dvoznamenkastu prednost. Naša momčad do kraja više nije imala snage vratiti se u utakmicu i parirati boljoj Olimpiji.

Kod Cedevite Miro Bilan je postigao 15 poena uz 10 skokova, Fran Pilepić je dodao 13, a Nemanja Gordić 11. U sastavu pobjedničke ekipe raspoloženi su bili Blaž Mahkovič (17) i Hristo Nikolov (14).

Bez obzira na probleme koje ih prate, neočekivano loš start aktualnog doprvaka regionalne lige. U ovoj utakmici su imali čak 20 pogrešaka uz samo 10 asistencija, možda i taj podatak oslikava trenutnu formu našeg, prema rosteru i proračunu,  najjačeg košarkaškog kluba.

Čestitke Olimpiji na pobjedi. Danas je bila bolja i rezultat čak ne pokazuje stvarnu razliku na terenu. Mi smo nakon poraza u prvom kolu kad nam se ozlijedio lider ekipe izgubili samopouzdanje i nismo bili pravi. Kroz pripremni period i ove utakmice u Kupu Dražena Petrovića s Cibonom i s Krkom stalno gubimo skok. Danas smo se u skoku protiv Olimpije, koja je dobra skakačka momčad i koja je u skoku dominirala protiv Krke u Superkupu Slovenije i protiv Cibone, uspjeli koliko toliko držati. Imali smo neke želje da to branimo. Međutim, imali smo izgubljenih 20 lopti. Od toga je sigurno 12-13 bilo onih koje su bile tehničke naravi, faul u napadu, greška u koracima i dodavanja u nekoj polutranziciji, a to je nedopustivo na ovom nivou košarke i nedopustivo ako želite dobiti utakmicu u Ljubljani – bio je nezadovoljan nakon utakmice Veljko Mršić dok je Aleš Pipan mogao biti zadovoljan.

Bilo je teško zarađen pobjedu. Dečki trudili, osobito važno je kolektivna obrana, bio je i dobar skok, kako u napadu i u obrani. Bili smo nešto lošije u provedbi slobodnih bacanja, ali su ostali elementi igre, tako puno bolje da smo zaslužili pobjedu.

Cedevita u subotu u 19 sati dočekuje Partizan dok Olimpija dva sata kasnije počinje utakmicu u Beogradu protiv Crvene Zvezde.